Aktualności

07.09.2017

Trzy dekady dobrego designu !

Rok 2017 jest dla firmy Kaczkan rokiem szczególnym, ponieważ przedsiębiorstwo obchodzi w nim jubileusz 30-lecia istnienia. Rodzinny biznes, który powstał, by wytwarzać produkty tartaczne, dziś uwodzi swoimi drewnianymi podłogami całą Europę i nie tylko!

„Zakład rzemieślniczy. Wyrób listew i parkietów. Henryk i Józef Kaczkan” – szyld o takiej treści pojawił się w 1987 roku na drzwiach skromnego warsztatu, w którym swoją działalność rozpoczęła firma Kaczkan, pierwotnie wytwarzając wyłącznie wyroby tartaczne. Wraz z upływem lat, asortyment firmy zwiększał się, natomiast hale produkcyjne ulegały modernizacji. Dziś śmiało można powiedzieć, że firma Kaczkan jest jednym z kluczowych przedsiębiorstw branży drzewnej na arenie międzynarodowej.

Praca u podstaw…

Tak wyglądała pierwsza „hala” produkcyjna rodzinnego przedsiębiorstwa Kaczkan 

Niewielka szopa, stolikowa piła tarczowa, dwóch wspólników – ojciec i syn – tak u schyłku lat 80. XX wieku w Kiełkutach, wsi położonej w województwie warmińsko-mazurskim, wyglądały początki rodzinnego przedsiębiorstwa zajmującego się produkcją wyrobów tartacznych. Po niespełna dziesięciu latach do produktów firmy dołączyły wyroby gotowe: parkiety lite oraz deski podłogowe, eksportowane głównie na rynek niemiecki. W związku z rozwojem działalności właściciele przedsiębiorstwa postanowili w 2002 roku utworzyć drugi zakład produkcyjny w Klonowym Dworze, gdzie obecnie znajdują się fabryki wyrobów gotowych, magazyny oraz główna siedziba firmy. W 2006 roku dzięki dofinansowaniu ze środków z Unii Europejskiej, hale produkcyjne zostały wzbogacone w innowacyjne linie technologiczne do produkcji nowoczesnego parkietu dwuwarstwowego. Wysoki popyt na oferowane produkty skutkował zwiększeniem zapotrzebowania na półfabrykaty, dlatego w 2010 roku w Kiełkutach powstał także nowy tartak - jak do tej pory, najbardziej innowacyjny w Polsce, a to za sprawą zamknięcia całego ciągu technologicznego w jednej hali. Dwa lata później, firma Kaczkan rozszerzyła linie produkcyjne o fabrykę podłóg dwuwarstwowych o wysokim zaawansowaniu technologicznym. Wszystkie linie produkcyjne znajdujące się w hali zostały zaprojektowane specjalnie dla firmy Kaczkan, co nadało produktom niepowtarzalnego charakteru. Na przestrzeni ostatnich lat rodzinne przedsiębiorstwo znacznie poszerzyło i urozmaiciło swoją ofertę, trafiając w gusta najbardziej wymagających klientów. Obecnie produkty Kaczkan eksportowane są do wielu państw na terenie Europy, a także do Australii. Firma cały czas planuje ekspansje na kolejne rynki europejskie i światowe.

 Untitled design (2)_1

Pierwotnie nasze produkty trafiały wyłącznie na rynek niemiecki. Dziś podłogami Kaczkan zachwycają się klienci z wielu państw Europy, a nawet z Australii!

Bez rzemiosła nie ma designu

Pasja i zaangażowanie to dwie idee, które od zawsze przyświecały właścicielom oraz pracownikom firmy Kaczkan, dzięki którym dziś przedsiębiorstwo jest jedną z najprężniej rozwijających się firm w branży drzewnej. Wieloletnie doświadczenie oraz bogata wiedza na temat drewna i jego obróbki, pozwoliło rodzinnej działalności na stworzenie drewnianych podłóg o bardzo wysokiej jakości oraz wyjątkowej estetyce. Za sukcesem firmy stoi również przykładnie dużej wagi do wyboru jak najlepszych surowców. Drewno, z którego produkowane są deski pochodzi niezmiennie ze sprawdzonych i racjonalnie zarządzanych źródeł - głównie z Warmii i Mazur. Pozyskiwane jest ono zgodnie z zasadami świadomego zarządzania zasobami naturalnymi, natomiast wszystkie produkty Kaczkan posiadają certyfikat FSC oraz pełną dokumentację zgodną z wymogami Unii Europejskiej. W asortymencie firmy znajdują się podłogi, które idealnie dopełniają stylizacje utrzymane w różnorodnych konwencjach, a wśród nich: tradycyjne parkiety lite i deski lite oraz innowacyjny parkiet dwuwarstwowy dostępny zarówno w formatach klasycznej deski, jak i ponownie mającej swoje uznanie wśród dekoratorów wnętrz, jodełki francuskiej i węgierskiej. Deski dostępne są w rozmaitych wykończeniach, w tym olejami barwiącymi pochodzącymi z linii Colours of the Natue oraz lakierami w technologii UV Colours of the World.

17020-kolaz-podlogi-03

 

Wyjątkową jakość drewnianych podłóg firmy Kaczkan zapewnia jeden gatunek – dąb szypułkowy, który doceniany jest przede wszystkim za swoją wytrzymałość. Zarówno dzięki wysokojakościowym surowcom, jak i innowacyjnym liniom technologicznym, rodzinne przedsiębiorstwo jest w stanie tworzyć kolekcje podłóg o wzornictwie na światowym poziomie. Połączenie profesjonalnej obróbki, barwienia oraz zróżnicowanej oferty wykończeń, nadaje każdemu produktowi indywidualnego charakteru oraz prestiżowego wyglądu.

 

Mimo, iż przedsiębiorstwo Kaczkan działa na rynku już od trzech dekad, na przestrzeni których znacznie urozmaiciło swoją ofertę oraz zmodernizowało hale, jedno jest niezmienne – tradycyjny i rodzinny charakter prowadzenia działalności. Aktualnie w życie firmy zaangażowane jest trzecie pokolenie, a wartości i zasady rodzinnego przedsiębiorstwa już od 30 lat wzbudzają szacunek i zaufanie klientów.

Untitled design (26)

 KACZKAN 3 DEKADY DOBREGO DESIGNU

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.