Aktualności

09.03.2020

Projekt z naszą podłogą Vanilla wygrał międzynarodowy konkurs Archilovers

Każda nagroda i każde wyróżnienie są dla nas wyjątkowo ważne. Stanowią bowiem namacalny dowód na to, że ścieżka, którą obraliśmy i którą konsekwentnie, już od ponad 30 lat, podążamy tworząc markę Kaczkan - jest tą właściwą. 

Z ogromna radością i dumą przyjmujemy również informacje o nagrodach i wyróżnieniach dla projektantów wnętrz, którzy realizując kolejne wyzwania zawodowe sięgają po nasze produkty. Tym razem mamy przyjemność zaprezentować zachwycające wnętrza niezwykłego hotelu w Sopocie, Hello Haffner. To miejsca zaprojektowane przez Ministerstwo Spraw we Wnętrzach, które swój oryginalny pomysł na hotel oparło na dębowej podłodze Vanilla z naszej kolekcji Top of The World.

Hotel Hello Haffner - nadmorska nostalgia w nowoczesnym wydaniu

Hello Haffner to niezwykłe miejsce na hotelowej mapie Sopotu. Wnętrza hotelu to idealna kompozycja współczesnej wygody i funkcjonalności z designem najwyższej klasy - eleganckim i subtelnym, lekkim i przyjemnym w odbiorze. Tym, co zdecydowanie odróżnia ten projekt od innych, nowoczesnych, nadmorskich obiektów hotelowych jest... nostalgia, z którą wspomina się we wnętrzach "ojca założyciela" Sopotu, doktora Jeana Georga Haffnera.

W momencie, w który Haffner zdecydował się zamieszkać w Sopocie, ten był niewielką wioską rybacką. Wszystko zmieniło się za sprawą pierwszego kąpieliska, które "wesoły francuski doktor" założył na dwóch morgach bałtyckiego brzegu, wydzierżawionych mu przez ówczesne władze pruskie. Dom kuracyjny, wyposażony w rozmaite urządzenia do kąpieli zimnych i gorących wybudował własnym kosztem, wspierany jednak przez tamtejszą ludność rybacką. Ta inwestycja dała początek Sopotowi, jaki znamy i uwielbiamy dzisiaj.

Butikowy hotel Hello Haffner to przede wszystkim przyjemne i subtelne wnętrza, w których nadmorskie opowieści snują się jakby same, budując szczególny klimat i nieprzeciętną atmosferę. We wnętrzach dominuje biel i pastele, ze złotymi i czarnymi akcentami, które dodają całości wyrazistego charakteru. Bazą projektu jest jasna, dębowa podłoga Kaczkan, w kolorze słodkiej wanilii, która doskonale współgra z kolorami wnętrz i wszystkimi materiałami użytymi w aranżacjach. Ściany zdobią tapety z delikatnymi, rysunkowymi wzorami oraz grafiki stworzone specjalnie dla tego miejsca, przedstawiające m.in. doktora Haffnera. W łazienkach króluje niezwykle elegancki i ekskluzywny biały marmur, a w pokojach najwyższej jakości, mięsiste tekstylia.

Ministerstwo Spraw we Wnętrzach - piękne wnętrza znad morza

Ministerstwo Spraw we Wnętrzach to gdańska pracownia projektowa, którą tworzą Magdalena Konopka i Marcin Konopka. MSWW projektuje wnętrza piękne i funkcjonalne, harmonijne i posiadające wymiar osobisty, gwarantujący oryginalność i wyjątkowość. W każdym kolejnym zrealizowanym przez nich projekcie doskonale widać, że design nie ma dla Magdaleny i Marcina żadnych  granic, ani sztywnych ram. Projekty są zawsze esencją tego, co w różnych stylach najlepsze - dopasowaną do wizji, potrzeb i oczekiwań. Bazą projektów są doskonałej jakości materiały, wśród których dębowe drewno zajmuje ważną pozycję.

Best Design 2019 dla MSWW za projekt Hello Haffner 

Absolutnie zachwycającą pracę biura projektowego MSWW docenił jeden z najpoczytniejszych portali poświęconych architekturze, Achilovers - Ministerstwo Spraw we Wnętrzach otrzymało za swój projekt wyróżnienie Best Design 2019. Jesteśmy oczarowani tym projektem i dumni z roli, jaką odegrała w nim podłoga Dąb Vanilla z naszej kolekcji Top of The World. Wiedzieliśmy, że delikatny, waniliowy kolor dębowych desek, który całkowicie oddaje naturalną strukturę drewna i uwypukla szlachetny rysunek słojów ma w sobie ogromny potencjał! Cieszymy się, że projektanci MSWW odkryli subtelną urodę Vanilii we wnętrza Hello Haffner, a dębowe deski stały się bazą dla stworzenia przyjemnej i harmonijnej aury w pokojach sopockiego hotelu.

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.