06.08.2018

Od mroźnej Alaski po gorącą Saharę – czyli wszystkie kolory świata w ofercie Kaczkan

Podłogi lakierowane od lat cieszą się ogromną popularnością na rynku wnętrzarskim. Łącząc wysokie walory użytkowe z wyjątkową estetyką, są w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów.

W nowoczesnych wnętrzach coraz częściej pojawiają się dębowe podłogi. O ich wyborze zwykle decydują bardzo dobre właściwości użytkowe oraz wspaniały, naturalny wygląd. Aby taka podłoga służyła jednak wiele lat, zachowując swoje pierwotne walory, należy ją odpowiednio zabezpieczyć - na przykład lakierem. Taka forma wykańczania sprawia, że deski stają się jeszcze bardziej odporne na codzienne użytkowanie, a przy tym bardzo łatwe w pielęgnacji. Szeroka oferta kolorystyczna lakierów sprawia natomiast, że można dowolnie modyfikować wygląd podłogi, idealnie dopasowując ją do każdej wizji projektowej. Zwolennikom takiej formy wykańczania dębowych desek, marka Kaczkan dedykuje produkty wchodzące w skład kolekcji Colours of the World, powstałej z fascynacji kolorami świata.

Podwójna jakość

Podłoga Alaska wprowadza do wnętrza wyraz lekkości

Pod tajemniczo brzmiącą nazwą Colours of the World, kryje się kolekcja dziesięciu wyjątkowych podłóg wykończonych kolorowymi lakierami UV. Deski zostały wykonane na bazie ProParkietu oraz wyprodukowane w oparciu o najnowocześniejsze technologie, co stanowi o ich najwyższej jakości. Dzięki siedmiokrotnemu nałożeniu oraz utwardzeniu lakieru z wykorzystaniem technologii UV, powierzchnia produktów staje się bardzo trwała i wysoce odporna na urazy mechaniczne i zarysowania, a także wodę i zabrudzenia. Dwuwarstwowa budowa desek oraz lakierowanie przekłada się na łatwy i szybki montaż podłogi, oszczędność czasu i kosztów, możliwość bezpiecznego stosowania ich na ogrzewaniu

Deski Grey Eagle podkreślają designerski charakter przestrzeni

podłogowym oraz opcję odświeżenia ich wierzchniej warstwy poprzez cyklinowanie. Kolejnym atutem lakierowanych podłóg jest łatwość ich pielęgnacji. Na co dzień zaleca się ograniczenie prac porządkowych do zamiatania, odkurzania z wykorzystaniem specjalnych szczotek do parkietu i przecierania na sucho. Jeśli chodzi o zmywanie podłogi na mokro, należy ograniczyć je do minimum, ponieważ nadmiar wody może mieć z czasem, przy zbyt intensywnym zmywaniu, negatywny wpływ na wierzchnią warstwę lakieru.

 

Podłoga Coffee dodaje wnętrzu elegancji

 

Inspiracje ze świata

Lakierowanie przekłada się na właściwości użytkowe drewnianych podłóg, ale także na ich aspekt wizualny. Dzięki takiej formie zabezpieczenia, deski pogłębiają swoje wybarwienie oraz zyskują specyficzny pod względem struktury i usłojenia charakter. Produkty linii Colours of the World pokrywane są półmatowymi lakierami, dzięki czemu zyskują naturalny wygląd, stanowiąc idealnie dopełnienie każdego wnętrza. Wśród produktów wchodzących w skład kolekcji znajdują się deski Champagne, które podobnie jak wino musujące z Szampanii, zachwycają swoim delikatnym wybarwieniem, a przy tym doskonale imitują surowe drewno oraz Vanilla o subtelnej, waniliowej barwie. Zwolennikom szarości przypadną go gustu podłogi White Pearl i Grey Pearl przywodzące na myśl kolorystykę morskich kosztowności oraz Grey Eagle, przełamane bielonymi słojami. Deski Alaska nawiązują swoim wybarwieniem do śnieżnobiałych krajobrazów spotkanych w polarnym klimacie, z kolei Sahara zachwycają swoim ciepłym odcieniem, przypominającym pustynny piasek. Wśród ciemniejszych propozycji znajdują się deski Whisky o intensywnej, brązowej barwie trunku wywodzącego się z Irlandii, Coffee w ciepłej tonacji brązu, uzyskanej dzięki procesowi termowania drewna oraz Onyx o głębokim, ciemnym wybarwieniu, który osiągnięto w procesie wędzenia.

 

Lakierowana podłoga to wybór na lata. Dzięki odpowiedniej metodzie zabezpieczenia, drewno staje się niepodatne na codzienną eksploatacją, zaś za sprawą bogatej oferty kolorowych lakierów, podłogę można idealnie dopasować do swoich potrzeb oraz stylu wnętrza, wprowadzając zarazem do przestrzeni wiele blasku, gdyż lakierowane deski efektownie odbijają światło dzienne.

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.