12.03.2019

Ciemne wnętrze? Wybierz jasną podłogę. Doradzamy jaką wybrać.

Jednym z elementów aranżacji wnętrza, który najtrudniej zmienić, jest kolor i rodzaj podłogi – bądź co bądź nie jest to coś, co modyfikujemy każdego roku.

Raz ułożona podłoga ma w założeniu służyć przez wiele następnych lat, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest przemyślenie aranżacji każdego wnętrza w domu czy mieszkaniu w taki sposób, aby meble, kolor ścian i podłoga tworzyły spójną, jednorodną stylistycznie całość.

Niestety, podążanie za modą czasami skutkuje stworzeniem aranżacji, która po dość krótkim czasie zamiast cieszyć, zaczyna męczyć. Dotyczy to szczególnie wystrojów utrzymanych konsekwentnie w ciemnych barwach. O ile jednak kolor ścian czy mebli można w dość łatwy sposób zmienić, z podłogą bywa trudniej. Nie znaczy to jednak, że ciemnego wnętrza nie da się w prosty sposób rozjaśnić. Jak to zrobić? Rozwiązaniem jest ułożenie jasnej podłogi: jeśli zostanie dobrze dobrana, nawet najbardziej ponure, przytłaczające pomieszczenie zmieni się nie do poznania! 

Funkcjonalne kontrasty

Jasna podłoga z drewna to idealne rozwiązanie w sytuacji, gdy mamy niezbyt duże wnętrze urządzone w ciemnych barwach, w którym nie chcemy zmieniać umeblowania ani przemalowywać ścian, ale jednocześnie zależy nam na zmianie charakteru pomieszczenia i przełamaniu jego monotonii barwnej. Już sam zastosowany materiał (drewno) sprawi, że wnętrze nabierze więcej ciepła i stanie się przytulniejsze.

Kontrastowe zestawienie jasnej podłogi z ciemnymi meblami także stanowi doskonale uzupełniający się duet, uwydatniając ich obecność i wygląd. W tym przypadku warto jednak pamiętać, że nagromadzenie zbyt wielu mebli we wnętrzu może zniwelować wspomniany efekt, nie należy zatem przesadzać z ilością umeblowania. Dobrym rozwiązaniem jest pozostawienie w pomieszczeniu wyłącznie tych sprzętów, które są faktycznie niezbędne. Dzięki temu stanie się ono nie tylko przestronniejsze i przyjemniejsze dla oka, ale także zyska na funkcjonalności i elegancji.

Innym pomysłem, który warto rozważyć zwłaszcza w małych pomieszczeniach, jest zastosowanie kombinacji jasnej podłogi, jasnego sufitu i jasnej tylnej (patrząc od wejścia) ściany. Takie połączenie optycznie powiększy wnętrze, nada mu lekkości i sprawi, że będzie miało większą głębię.

Nasze propozycje jasnych podłóg

Jedną z największych zalet jasnych podłóg jest fakt, że są one uniwersalne – mogą być wykorzystane we wnętrzach urządzonych praktycznie w każdym stylu. Zarówno w tych nowoczesnych, gdzie dominują proste meble i metalowe akcenty, jak rustykalnych, w których dominującym elementem są naturalne materiały, a nawet na wskroś klasycznych. Tym, którzy szukają gotowego rozwiązania, chcemy polecić kilka spośród parkietów znajdujących się w aktualnej ofercie marki Kaczkan.

Podłoga Shabby Chic to świetny wybór do wnętrz, w których znajdują się stare lub postarzane meble. Dzięki unikalnej metodzie wybarwiania za pomocą białego i transparentnego oleju naturalnego powstaje efekt negatywu, doskonale uwydatniający obecność mebli w ciemnych kolorach. Umiejętne dobranie kilku akcentów barwnych z pastelowej palety sprawi, że wnętrze stanie się przytulne i ciepłe.

Miłośnikom drewna w jego naturalnej odsłonie polecamy natomiast podłogę Pure Forest – jasną, inspirowaną surowym dębem, o wyraźnie widocznym rysunku słojów i sęków. Dzięki temu podłoga ta nadaje się do każdej aranżacji rustykalnej czy w stylu country. Taki wystrój wnętrza wystarczy uzupełnić o drobne akcesoria lub meble wykonane z wikliny, aby skutecznie złamać przytłaczającą atmosferę i sprawić, że pomieszczenie będzie nie tylko jaśniejsze, ale również bardziej wyraziste w charakterze.

Coraz bardziej modny w ostatnim czasie styl skandynawski cechuje się połączeniem jasnej podłogi, ciepłego, niezbyt intensywnego oświetlenia, minimalizmu kolorystycznego i dobrze przemyślanych akcentów w postaci kilku designerskich dodatków. Do takiego wnętrza idealnie pasuje podłoga Grey Shadow – stworzyliśmy ją z myślą właśnie o nowoczesnych stylizacjach, w których będzie podkreślać designerski charakter aranżacji dzięki urozmaiconemu rysunkowi słojów i zastosowaniu pokrycia z szarego oleju naturalnego.

To oczywiście tylko ułamek tego, co marka Kaczkan Premium ma do zaoferowania – w razie jakichkolwiek pytań w tym zakresie gorąco zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami!

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.