27.08.2020

Podłoga funkcjonalna czyli jaka?

Naturalne, drewniane podłogi cieszą się rosnącą popularnością. Doceniamy ich doskonały i ponadczasowy design oraz uniwersalność, dzięki której idealnie wpisują się we wnętrza urządzone w różnych stylach i kolorach.

A co z codziennym użytkowaniem drewna? Wybierając podłogi drewniane do naszych domów i mieszkań coraz uważniej analizujemy kwestię funkcjonalności. Co kryje się pod tym hasłem? Jakie cechy powinna posiadać funkcjonalna podłoga drewniana?

Funkcjonalność podłogi - co to znaczy?  

Pod pojęciem funkcjonalności rozumie się zaspokajanie wyznaczonych i zakładanych potrzeb, podczas użytkowania w określonych warunkach. W odniesieniu po podłóg, funkcjonalność oznacza mniej więcej to samo, co użyteczność - obydwa określenia odnoszą się przede wszystkim do satysfakcji odczuwanej podczas użytkowania, na którą składa się trwałość i wytrzymałość podłogi, dopasowanie do potrzeb i oczekiwań (zarówno tych osobistych, jak i tych związanych z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi zastosowanymi we wnętrzach, np. kompatybilności z ogrzewaniem podłogowym) oraz łatwość codziennej obsługi (z utrzymaniem podłogi w czystości na czele). Opisując podłogi drewniane można mówić o wyższej lub niższej funkcjonalności. 

Podłogi drewniane - lite czy dwuwarstwowe?

W ofercie firmy Kaczkan znajdują się zarówno tradycyjne podłogi lite, jak i nowoczesne podłogi dwuwarstwowe. Jedne i drugie zachwycają swoim naturalnym wyglądem, doskonale podkreślonym, oryginalnym rysunkiem drewna oraz aranżacyjną uniwersalnością. Jednak w kontekście funkcjonalności - drewniane podłogi dwuwarstwowe zdecydowanie deklasują podłogi lite. 

Podłogi lite to podłogi w całości wycięte z drewna, z solidną, zwartą strukturą, gwarantujące doskonałą izolację termiczną i akustyczną. Podłogi lite wymagają odpowiedniego wykończenia, co wiąże się z dość uciążliwymi pracami już po ułożeniu podłogi we wnętrzu. Podłogi dwuwarstwowe to innowacyjne rozwiązanie wykończeniowe, które harmonijnie łączy trwałość i naturalność drewna z łatwością i szybkością montażu paneli. Klepki podłóg dwuwarstwowych są poddawane kompleksowej obróbce i wykończeniu (lakierowaniu lub olejowaniu, utwardzaniu UV) już na etapie produkcji, dzięki czemu wierzchnia warstwa jest trwalsza i odporniejsza na urazy mechaniczne (w porównaniu z tradycyjnym wykończeniem podłóg litych), a ProParkiet można użytkować bezpośrednio po jego ułożeniu. 

Cechy podłóg dwuwarstwowych Kaczkan Premium

ProParkiet Kaczkan to podłogi, których wierzchnia warstwa wykonana została z najwyższej jakości drewna dębu szypułkowego, a warstwa dolna z podkładu iglastego lub liściastego. Każda klepka takiej dwuwarstwowej podłogi jest kilkukrotnie lakierowana lub olejowana i utwardzana promieniami UV. Taka budowa oraz sposób wykończenia podłogi drewnianej przekłada się bezpośrednio na jej wysoką funkcjonalność.

ProParkiet jest nie tylko łatwy i szybki w montażu (z możliwością użytkowania bezpośrednio po ułożeniu), ale również bardzo trwały i wytrzymały oraz odporny na uszkodzenia mechaniczne. Z powodzeniem można go stosować na ogrzewanie podłogowe - efektywnie przepuszcza ciepło, jest cieńszy niż podłoga lita i nie pracuje tak intensywnie jak ona (jego wyjątkowa budowa zapobiega wysuszani i pękaniu drewna). Ponadto podłogę dwuwarstwową można, podobnie jak litą, kilkukrotnie odnawiać (cyklinować). 

O wysokiej fukcjonalności podłogi dwuwarstwowej decyduje również jej nowoczesny i niepowtarzalny wygląd oraz szerokie zastosowanie, dające wiele możliwości aranżacyjnych. ProParkiet Kaczkan Premium dostępny jest zarówno w kolekcji Top of The World (podłogi lakierowane), jak i Beauty od Oil (podłogi olejowane), a także w formatach: Jodełki FrancuskiejJodełki Węgierskiej oraz kolekcji Simple Living.

Mnogość wybarwień, od jasnych po ciemne, pozwala na dopasowanie podłogi do absolutnie każdego projektu wnętrza. Neutralne kolory (maksymalnie zbliżone do drewna w jego naturalnej / surowej odsłonie) i nowoczesne wykończenie (m.in. za pomocą supermatowych lakierów) sprawiają, że użytkowanie podłogi dwuwarstwowej to... czysta przyjemność, dosłownie! Bezproblemowa, codzienna pielęgnacja i łatwość utrzymania podłogi w czystości to kolejne cechy, decydujące o ponadprzeciętnej funkcjonalności ProParkietu. 

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.