21.09.2020

Styl eklektyczny - czy warto wybrać kontrastową podłogę ?

Styl eklektyczny to idealne rozwiązanie dla osób, które... nie mogą się zdecydować na żaden konkretny styl! Tutaj panuje pełna dowolność w doborze mebli i sprzętów, kolorów i wzorów oraz materiałów, choć projektanci podkreślają, że urządzenie wnętrza w stylu eklektycznym wymaga wyczucia, taktu i znajomości choćby podstawowych zasad aranżacji.

Podłoga? Podobnie, jak w każdym innym stylu, stanowi bazę aranżacji. Jaka podłoga sprawdzi się we wnętrzach urządzonych w stylu eklektycznym? 

Styl eklektyczny - dowolność z zasadami

Wnętrza urządzone w stylu eklektycznym cechuje oryginalność, a możliwość zestawiania ze sobą absolutnie różnych elementów pozwala na tworzenie przestrzeni mocno spersonalizowanych i maksymalnie dopasowanych do gustu mieszkańców. To styl, który zdecydowanie nie lubi nudy i konwenansów, jak ognia unikając utartych schematów. Eklektyzm umożliwia tworzenie arcyciekawych, różnorodnych wnętrz, w których tylko z pozoru panuje artystyczny misz-masz. Zaprojektowanie wnętrz w stylu eklektycznym jest... trudniejsze niż nam się wydaje! 

Projektanci podkreślają, że projektowanie wnętrz w stylu eklektycznym wymaga trzymania się minimum dwóch podstawowych zasad: ustalenie motywu przewodniego oraz zachowania odpowiednich proporcji. Motywem przewodnim może być temat (np. podróże, rośliny, fotografia), ale również kolor, materiał czy tekstura. Jeśli zaś chodzi o zachowanie proporcji, w architekturze warto trzymać się zasady 60:30:10 lub 70:20:10, które oznaczają, że około 60 - 70% projektu to styl bazowy / dominujący, który dowolnie dopełniamy w pozostałych 30-20% i 10% innymi stylami, elementami. 

Jaka podłoga do wnętrz eklektycznych?

Podłoga we wnętrzu eklektycznym może być... różna! Tak, jak nie ma jednego wzoru na wnętrze urządzone w tym stylu, tak nie ma ścisłych wytycznych, które wskazywałyby konkretny rodzaj czy kolor podłogi. Bezdyskusyjnie dobrym pomysłem jest postawienie na podłogę drewnianą, która zagwarantuje jakość i uniwersalność tej części projektu. Ponadczasowy, naturalny charakter drewna to gwarancja, że podłoga nie będzie się "kłóciła" z żadną eklektyczną wizją. 

Bezpiecznie czy kontrastowo? 

Jasna czy ciemna? Stonowana czy kontrastowa? Wybór konkretnego wybarwienia podłogi do wnętrza urządzonego w stylu eklektycznym wymaga przeanalizowania dalszych kroków aranżacyjnych. Jasna podłoga będzie rozjaśniała wnętrze i pozwoli nam na większą swobodę w doborze poszczególnych elementów aranżacji, bez martwienia się o ciemny lub ponury efekt. To rozwiązanie bardzo bezpieczne, pozwalające na urządzenie oryginalnego wnętrza, w którym będziemy się dobrze czuć.

Ciemniejsza, kontrastowa podłoga z kolei będzie mocny akcentem we wnętrzu, intensywnie podkreślającym oryginalność wybranych rozwiązań, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na fotel w kolorze cytrynowym czy zasłony w kolorze turkusu. Decydując się na tę drugą opcję musimy jednak zachować wzmożoną ostrożność przy komponowaniu mebli i dodatków, by efekt nie był zbyt przytłaczający, a wnętrze ciemne. 

Podłogi Kaczkan Premium - najwyższa jakość i doskonały design

Decyzja o wyborze podłogi do wnętrz jest jedną z tych, które podejmujemy raz na długi czas. To ten etap urządzania mieszkania lub domu, w którym coraz chętniej inwestujemy w produkty z segmentu premium, co do których nie mamy żadnych wątpliwości, że będą doskonale wyglądać przez długie lata satysfakcjonującego użytkowania. Podłogi Kaczkan Premium idealnie wpisują się w tę potrzebę, oferując najwyższą jakość dębowych desek, zabezpieczonych za pomocą najnowocześniejszych olejów lub lakierów UV. To produkt trwały i wytrzymały, odporny na wilgoć i uszkodzenia mechaniczne.

Szeroki wybór wybarwień, rozmiarów i sposobów wykończenia desek umożliwia dobranie podłogi, która harmonijnie skomponuje się z dowolnym stylem wnętrzarskim. Eklektyzm? Mamy podłogę skrojoną na miarę tego oryginalnego stylu. 

California Dream House - idealna baza do aranżacji eklektycznych

California Dream House to stonowana, jasna podłoga z kolekcji Beauty of Oil. Bez względu na to, z czym ją zestawimy - będzie się prezentowała bardzo naturalnie, stanowiąc uniwersalną bazę całego projektu, subtelnie tonując nawet najbardziej szalone aranżacje. To podłoga, która równie dobrze sprawdzi się we wnętrzach eleganckich, inspirowanych szykiem amerykańskich rezydencji, jak i tych urządzonych w sielankowym stylu, nawiązujących do klimatycznego country, country chic czy stylu rustykalnego. 

Deski podłogi Kaczkan Premium w wybarwieniu California Dream House zostały pokryte białym olejem, który delikatnie podkreśla jasne odcienie drewna dębowego. Kolor podłogi przywodzi na myśl ciepły piasek kalifornijskich plaż. Dowolny układ słojów i dobrze widoczne sęki w deskach klasy Rustical Premium lub Country, doskonale oddają autentyczną urodę dębiny i sprawiają, że podłoga wygląda maksymalnie naturalnie. Podłoga California Dream House dostępna jest w różnych wykończeniach (fazowane, szczotkowane, z efektem piły) i różnych rozmiarach desek (w trzech szerokościach: 120 mm, 150 mm, 190 mm oraz kilku długościach: od 800 mm do 2000 mm). 

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.