03.08.2015

Gorący powiew pustyni – podłoga Dąb Sahara !

Nowoczesne projekty aranżacji najczęściej wykorzystują proste, oszczędne formy i stonowane kolory. Surowa estetyka pomieszczeń coraz częściej wzbogacana jest jednak ciekawymi dekorami, wyrazistymi kolorami czy ekstrawaganckimi dodatkami. Dębowa podłoga Sahara, efektownie podkreśli urok nowoczesnego wnętrza, ogrzewając je pustynnym podmuchem.

Minimalistyczne i chłodne aranżacje współczesnych wnętrz, rozgrzane egzotycznymi dodatkami, nasyconymi kolorami czy odważnymi i wyrazistymi ornamentami zyskują nie tylko oryginalny, indywidualny charakter, ale także przytulność. Podłoga Sahara firmy Kaczkan to doskonały sposób na utrzymanie równowagi kompozycyjnej takiego wnętrza. Jasna, piaskowa barwa przywodząca na myśl pustynne krajobrazy zapewni przestronność aranżowanej przestrzeni, a jednocześnie idealnie wpisze się w jej charakter.

 

 

Z nutą egzotyki

Podłoga Sahara firmy Kaczkan z serii Colours of the World wyróżnia się niezwykłym odcieniem nawiązującym do barwy pustynnego piasku. Jednolita powierzchnia urozmaicona jest charakterystycznymi białymi porami, przypominającymi wydmy uformowane przez upalne powiewy afrykańskiego wiatru, co nadaje deskom intrygującego i egzotycznego wyrazu. Dębowe deski, podobnie jak pozostałe produkty z kolekcji, pokryte są kolorowym lakierem UV. Linia Colours of the World została stworzona w oparciu o proParkiet, czyli innowacyjną dwuwarstwową podłogę. Wierzchnia warstwa zbudowana jest z drewna, podczas gdy dolną część stworzono z podkładu iglastego w postaci lameli lub liściastego, wykonanego ze sklejki. Całość połączona jest niezwykle wytrzymałym klejem. Lakierowane i utwardzane promieniami UV klepki są trwalsze i odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne niż tradycyjny parkiet. Ponadto podłoga jest łatwa i szybka w montażu, można ją także użytkować bezpośrednio po położeniu. Nie wymaga cyklinowania czy odnawiania, co przekłada się na oszczędność czasu i kosztów. Dodatkowo deski Sahara, podobnie jak pozostałe produkty z serii Colours of the World, mogą być stosowane na ogrzewanie podłogowe, ponieważ nie odkształcają się ani nie pękają pod wypływem wysokich temperatur. 

 

 hotel podłoga olej white wash

 

Gorąca aranżacja

Niezwykły odcień dębowej podłogi Sahara, nawiązujący do pustynnego pejzażu, stworzy efektowne połączenie z nasyconymi kolorami, takimi jak bordo, karmazyn oraz umbra, a także z odcieniami bardziej stonowanymi, na przykład beżami, słoneczną żółcią czy barwą kości słoniowej. Ze względu na uniwersalny, ciepły charakter, podłoga sprawdzi się we wnętrzach urządzanych w klasycznym stylu, które wzbogacone intrygującymi dodatkami i akcesoriami, zyskają na przytulności. W pomieszczeniach z elementami egzotycznymi nastrój budują przede wszystkim odważne kolory – intensywne czerwienie, pomarańcze, szeroka gama brązów, naturalne materiały, takie jak kamień, a także stylowe dodatki: drewniane rzeźby, wiklinowe bądź rattanowe meble oraz bambusowe dekoracje. Uniwersalny wzór podłogi Sahara sprawia, że doskonale wpisze się ona w aranżację opartą na różnorodnych teksturach materiałów wykończeniowych, jednak aby zachować spójność aranżacyjną, należy oszczędnie używać stylizowanych akcentów. Nadmiar nasyconych barw, różnorodnych faktur czy ornamentów może wprowadzić chaos. W przypadku wątpliwości co do właściwego wykorzystania poszczególnych elementów aranżacji, warto zasięgnąć porady fachowca – specjalisty z zakresu architektury wnętrz, który przygotować może profesjonalne wizualizacje, przedstawiające kilka sposobów aranżacji wymarzonej przestrzeni.

 

zdjęcie11

 

 

 

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.