13.11.2015

Piękny design rodem z Wersalu – kolorowa jodełka francuska !

Piękne tkaniny, eleganckie meble, dużo światła i wyjątkowa sztukateria to tylko niektóre wyznaczniki niezwykle szykownego stylu francuskiego. Doskonałe wykończenie tego typu aranżacji stanowić może jedyna w swoim rodzaju drewniana podłoga ułożona we wzór jodełki, którą w swojej ofercie posiada firma Kaczkan.

Paryż jest stolicą szyku i wykwintności, a Paryżanie znani są z doskonałego wyczucia stylu, dlatego też francuskie wnętrza zachwycają ponadczasowym pięknem oraz elegancją. Charakteryzują się one umiejętnym połączeniem wiekowych elementów wyposażenia z nowoczesnymi przedmiotami dekoracyjnymi takimi jak tkaniny wysokiej jakości, kryształowe żyrandole, zdobnicze ornamenty czy drogocenne obrazy. Przepych i bogactwo francuskich wnętrz równoważyć mogą pastelowe kolory ścian oraz podłoga pokryta parkietem – symbolem wysublimowanej harmonii. Wyjątkowej lekkości oraz delikatności takiemu wnętrzu dodać mogą drewniane deski ułożone we wzór jodełki francuskiej, która doskonale odnajduje się także we wnętrzach klasycznych, loftowych, a nawet minimalistycznych. Najwyższej jakości drewniane podłogi pokryte kolorowymi lakierami z możliwością układania wzorów typu jodełka oferuje firma Kaczkan.

13680785_1074647762605422_438487551066439140_n

 

Pałacowa jodełka w nowoczesnym wydaniu

Jodełka francuska stanowi niepowtarzalny wzór drewnianej podłogi, na którą składają się klepki parkietowe przycięte pod kątem 45o. Dwa złączone ze sobą elementy wyglądem przypominają grot strzały, a całość charakterystyczną, zygzakowatą strukturę. Aby wyjaśnić, skąd wzięła się nazwa najnowszego produktu firmy KACZKAN, musielibyśmy zaczerpnąć nieco z historii sztuki. Pierwsze jodełkowe wzory w sztuce pojawiły się na ceramice już w Starożytnej Grecji. W dziedzinie drewnianych podłóg, jako pierwszy zastosował ten wzór Daniel Cronstroma – szwedzki architekt (marmur został zastąpiony drewnianą posadzką we francuskim Wersalu w roku 1693). W tamtych czasach parkiet wykonywany był ręcznie. Stworzenie francuskiej jodełki wymagało dużego nakładu czasu i pracy, co później świadczyło o jej niepowtarzalności i ekskluzywnym charakterze. Można było ją podziwiać tylko w miejscach o wyższej randze, m.in. właśnie w pałacach.

Powrót na salony w wielkim stylu

W chwili obecnej ten niezwykły wzór powraca i znajduje ponownie swoje uznanie na salonach,… tym razem domowych. Klasyczna estetyka jodełki francuskiej, połączona z nowoczesnością i wielobarwnością gości coraz częściej w naszych domach i mieszkaniach. Nowoczesne wydanie tegoż parkietu stanowi o stylizacji, którą śmiało można zastosować w każdym rodzaju wnętrz. Firma KACZKAN, będąca wiodącym producentem podłóg drewnianych, nigdy nie bała się łączyć klasyki z nowoczesnością, dlatego też jako pierwsza zauważyła i wykorzystała nadchodzący nowy trend w podłogach drewnianych. Efektem tego są nowe produkty firmy, na które z pewnością warto zwrócić uwagę. Wieloletnie doświadczenie w produkcji drewnianych podłóg dwuwarstwowych , pozwala na modyfikowanie tego rodzaju parkietu zarówno pod względem technicznym, jak i estetycznym. Jodełka francuska stanowi ukłon firmy w stronę klientów i sztuki wnętrz. W 2006 roku KACZKAN wprowadził nowatorską linię do produkcji proParkietu. Dla firmy był to czas przełomu, który potem skutkował ciągłym poszerzaniem oferty o nowe towary. Z kolei rok 2012 przyniósł w pełni zautomatyzowaną fabrykę proParkietu, dającą wiele możliwości w przekształcanie oraz tworzenie nowych produktów. Wszystko to zaś po to, aby móc zaspokoić potrzeby każdego klienta. Tym sposobem pomysł na wprowadzenie nowoczesnej jodełki francuskiej szybko przerodził się w kolejny cel firmy KACZKAN. Ten typ parkietu nie jest łatwy w produkcji. Potrzebuje on bowiem specjalistycznego zaplecza technicznego, doświadczenia, czasu oraz wielu prób. Motto firmy („Podłoga musi być doskonała pod względem technicznym i estetycznym, tu nie ma miejsca na kompromisy”) znalazło swoje potwierdzenie także i w „Pałacowej Jodełce”.

1380119_1499739223622698_4936209653393791103_n

Dwuwarstwowa wytrzymałość

Jodełka, ze względu na swój ponadczasowy, ale jednocześnie nieprzeciętny charakter, jest coraz częściej stosowanym rozwiązaniem w domach oraz mieszkaniach. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom odbiorców, Firma Kaczkan wprowadziła do swojej oferty podłogi z możliwością ułożenia klepek we wzór zarówno jodełki węgierskiej, jak i francuskiej. W odróżnieniu od „węgierskiego” sposobu montażu, klepki parkietowe jodełki francuskiej przycięte są pod kątem 45o, co umożliwia stworzenie unikalnego wzoru charakteryzującego się lekkością, wysmukłością, ale i dynamiką. Jodełka francuska firmy Kaczkan została stworzona na bazie proParkietu, który złożony jest z dwóch warstw: wierzchniej, wykonanej z dębu europejskiego, jesionu lub dębu czarnego oraz warstwy z podkładu liściastego lub iglastego. Do istotnych zalet proParkietu należy podwyższona wytrzymałość, uzyskiwana dzięki kilkukrotnemu lakierowaniu lub olejowaniu oraz utwardzaniu promieniami UV. Jodełka francuska posiada szeroką gamę wykończeń. Klepki można pokryć lakierem UV lub olejem naturalnym. Powierzchnie elementów jodełki można również poddać szczotkowaniu i strukturyzowaniu, co podkreśli naturalną linię słojów, lub fazowaniu dwustronnemu albo czterostronnemu, które nada klepkom lekkości. Co istotne, produkt można stosować na ogrzewanie podłogowe.

Jedna jodełka, wiele możliwości

Jodełka francuska firmy Kaczkan dostępna jest w wielu opcjach kolorystycznych: zarówno klasycznych, podkreślających ponadczasowy charakter parkietu, jak i awangardowych, czyniących z podłogi niebanalny element dekoracyjny wnętrza. W swojej ofercie firma posiada klepki pokryte kolorowymi lakierami UV z serii Colours of the World (Champagne, Vanilla, Grey Pearl, Grey Eagle, White Pearl, Coffee, Sahara, Alaska oraz Onyx) lub barwnymi olejami naturalnymi z gamy Colours of the Nature (białym, szarym oraz brązowym). Bogata oferta producenta daje wiele możliwości stylowego zaaranżowania przestrzeni. Odcień Coffee w ciepłej  barwie brązu doskonale odnajdzie się we wnętrzu urządzonym w szlachetnym stylu gabinetowym, dodając pomieszczeniu klasy i elegancji, które nierozerwalnie związane są z francuskim stylem. Z kolei miłośniczkom eleganckich, wyważonych stylizacji dedykowany jest kolor White Pearl w jasnoszarym odcieniu. Ze względu na stonowany wygląd podłoga świetnie sprawdzi się w nowoczesnym wnętrzu, przełamując tradycyjny francuski wystrój. Nowoczesny design jodełki francuskiej w połączeniu z bogatą ofertą kolorystyczną pozwala na stworzenie modnego wnętrza, łączącego nowoczesność z duchem francuskiej klasycznej elegancji.

Architekci i dekoratorzy wnętrz pełnymi garściami czerpią z bogactwa trendów, które, podobnie jak jodełka francuska, swój początek miały właśnie w Paryżu. Mnogość oraz różnorodność pomysłów artystów znad Sekwany zachwyca po dziś dzień, wpisując całość ich dokonań w dorobek międzynarodowego designu. Jodełka francuska firmy Kaczkan jest najlepszym przykładem na umiejętne czerpanie ze światowych inspiracji  i przeszczepianie ich na polski grunt.

Firma Kaczkan oferuje jodełkę francuską w standardowym wymiarze:10x90x610 mm

Na zamówienie firma realizauje jodełkę w szerokości 120, 150 i 190 mm.

zdjęcie112

zdjęcie111

 

               

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.