24.11.2015

Rozbudź swoje wnętrze – podłoga Coffee z serii Colours of the World

Kawa to napój znany i uwielbiany na całym świecie. Wyjątkowy smak, intensywna barwa oraz niezwykłe właściwości sprawiają, że mała czarna stała się inspiracją także dla twórców sztuki użytkowej. Naturalna, dębowa podłoga Coffee firmy Kaczkan o intensywnym odcieniu mocnej kawy to kolejny hołd oddany temu popularnemu napojowi.

Klasyczne, drewniane podłogi o ciepłym, ciemnobrązowym zabarwieniu to ciągle produkt bardzo pożądany ze względu na uniwersalność, nienaganną estetykę wykonania oraz ponadczasowy charakter. Ciemny odcień podłogi, tak jak kawa, rozbudza i ożywia wnętrze dając projektantom szereg możliwości aranżacyjnych. Podłoga Coffee firmy Kaczkan w towarzystwie odpowiednich elementów dekoracyjnych oraz stylowych dodatków może być świetnym uzupełnieniem pomieszczeń klasycznych, tworząc wykwintne aranżacje, jednocześnie wprowadzając do nich nieco wigoru, zadziorności i temperamentu.

Klasyka w odcieniu kawy

Wyrazisty, ciemnobrązowy odcień podłogi Coffee uzyskiwany jest, podobnie jak ziarenka kawy, w procesie obróbki termicznej. Głębię koloru podkreśla podwójna warstwa bezbarwnego lakieru UV, który wpływa na niezwykłą trwałość materiału i zapewnia dodatkowe wykończenie powierzchni podłogowej. Każda deska jest jedyna w swoim rodzaju: przenikające się odcienie słodkiego karmelu i gorzkiej czekolady oraz zróżnicowany sposób usłojenia stanowią o oryginalności każdej klepki. Podłoga Coffee występuje w klasie drewna określanej jako Natur/Rustical, co oznacza, że charakteryzuje się ona małymi i średnimi sękami, które nadają deskom naturalnego, autentycznego wyglądu. Wszystkie produkty z kolekcji Colours of The World zostały stworzone w oparciu o parkiet dwuwarstwowy, tzw. proParkiet, który charakteryzuje się łatwością montażu oraz wysoką trwałością. Warstwa wierzchnia podłogi Coffee to naturalne, twarde drewno dębowe, natomiast warstwę dolną tworzy podkład w postaci lameli lub sklejki. Obie części połączone są ze sobą za pomocą kleju. Posadzki proParkiet mogą być z powodzeniem stosowane bezpośrednio na ogrzewanie podłogowe, ponieważ nie ulegają odkształceniom, pękaniom oraz wysuszeniu pod wpływem ciepła. 

Wnętrze pełne energii

Energetyzujący charakter podłogi Coffee w połączeniu z odpowiednimi dodatkami może dodać klasycznemu wnętrzu ekspresji i temperamentu. Stosując deski w odcieniu kawy można stworzyć pomieszczenie słodkie jak cappuccino – ciepłe i przytulne lub gorzkie jak espresso –wyrafinowane i eleganckie, nawiązujące do stylistyki glamour. Wnętrze cappuccino to przede wszystkim beże i ciepłe tonacje, które w połączeniu z podłogą Coffee stworzą urokliwą i kameralną aranżację. Jej uzupełnieniem może być szczotkowana podłoga, a także meble stylizowane na kolonialne bądź rustykalne. W przypadku wnętrz o charakterze industrialnym lub loftowym idealnie sprawdzi się podłoga Coffee, na której dodatkowo zastosowano efekt szczotkowanie. Posadzki takie znakomicie współgrają z surowymi elementami pomieszczenia, takimi jak beton czy metal, tworząc wnętrze chłodne i orzeźwiające niczym frappe. We wnętrzach inspirowanych mocnym espresso świetnie sprawdzi się zastosowanie silnego kontrastu. Biała ściana w połączeniu z podłogą Coffee sprawi, że pomieszczenie stanie się wykwintne i wyrafinowane, a jednocześnie harmonijne i uporządkowane pod względem stylizacyjnym. 

Podłoga Coffee to czysta energia i olbrzymi potencjał projektowy w jednym. Jednak aranżowanie pomieszczeń z jej wykorzystaniem powinno zostać poprzedzone stworzeniem przemyślanego projektu. Tylko wtedy każdego ranka wystrój naszego domu, podobnie jak czarna kawa, będzie  wprawiać nas w świetny nastrój i dodawać dobrej energii na cały dzień.

 

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.