26.07.2016

Nowość! Naturalna elegancja – podłoga White Wash

Od kilku sezonów niezwykle modne są wnętrza pozwalające poczuć bliskość z naturą, jak styl rustykalny czy shabby chic. Doskonałą bazą do stylizacji inspirowanych sielankowym klimatem podmiejskich rezydencji letniskowych będą nowe podłogi dwuwarstwowe w unikatowym kolorze White Wash.

Naturalna podłoga dębowa to idealny wybór do wnętrz inspirowanych pięknem przyrody. Pomieszczenia wypełnione naturalnymi materiałami, świeżymi kwiatami i światłem to swoistego rodzaju azyl, który jednocześnie pozwala poczuć wolność, ale i bezpieczeństwo. Aranżacje w stylu rustykalnym oraz shabby chic często wykorzystują zwłaszcza surowe, nieobrobione drewno, które posiada autentyczny, starodawny wygląd, dzięki czemu wraz z miękkimi tkaninami, wikliną i ceramicznymi dodatkami idealnie współtworzy przytulny klimat domu z własną historią. Z myślą o takich wnętrzach powstały deski podłogowe parkiet ProParkiet White Wash o autentycznym wyglądzie postarzanego drewna. Innowacyjny parkiet dwuwarstwowy łączy w sobie naturalne piękno i trwałość parkietu dębowego z praktycznością paneli.

white wash2

 

 

Natura w nowoczesnym kadrze

Współczesne aranżacje inspirowane rustykalnymi klimatami często łączą w sobie to, co nowoczesne z tym, co nosi ślady użytkowania. Swój szlachetny, historyczny wygląd deski White Wash z serii ProParket zawdzięczają innowacyjnej technologii barwienia olejem, która daje efekt negatywu. Na olejowanej powierzchni drewna występują białe smugi przypominające ślady zużycia, które efektownie podkreślają naturalne usłojenie i koloryt drewna. Charakterystyczny efekt „przetarcia”, oprócz walorów estetycznych, ma również zalety praktyczne. Wszelkie zarysowania, które mogą powstać w trakcie intensywnego użytkowania podłogi, są niedostrzegalne. Innowacyjna budowa dwuwarstwowego parkietu i profesjonalne technologie wykończeniowe gwarantują długowieczne użytkowanie. Wykonana z fryzu dębu europejskiego warstwa wierzchnia o grubości 4-6 mm jest kilkukrotnie olejowana i utwardzona promieniami UV, co znacznie zwiększa jej odporność na uszkodzenia mechaniczne. W ten sposób wykończona powierzchnia jest następnie łączona za pomocą kleju z podkładem w postaci lameli lub sklejki. Taka budowa klepki sprawia, że doskonale przepuszcza ona ciepło, nie ulega wysuszeniu czy spękaniu, dzięki czemu doskonale nadaje się do stosowania na ogrzewanie podłogowe.  

proParkiet White Wash

 

Szlachetna elegancja

Drewniany parkiet White Wash perfekcyjnie wkomponuje się w klimat luksusowej podmiejskiej rezydencji, w której naturalne akcenty przenikają się z nowoczesnymi materiałami i szlachetnymi elementami wyposażenia. Dzięki swojemu jasnemu kolorytowi doda lekkości aranżacjom z przewagą klasycznych, ciężkich mebli. Doskonale wkomponuje się we wnętrza w stylu shabby chic, podkreślając ich postarzany charakter. Natomiast do wnętrz skandynawskich zdominowanych przez biele, szarości i beże pozwoli wnieść nutkę ekspresji i szlachetnego uroku. Ze względu na swój bogaty rysunek zaprezentuje się imponująco zwłaszcza na dużych powierzchniach salonów, nadając im indywidualny charakter. Deski podłogowe ProParkiet White Wash to doskonała alternatywa dla podłóg w klasie rustical i szczotkowanych, gdyż pozwalają jeszcze lepiej podkreślić indywidualny charakter wnętrz z niepowtarzalną duszą.

 

 

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.