09.08.2016

Nowość! Szarość oryginalna i uniwersalna – proParkiet Grey Eagle !

Kolor szary w ostatnich latach przeżywa prawdziwy renesans. Projektanci i dekoratorzy wnętrz ponownie dostrzegli, że jest to barwa nie tylko szykowna, ale także łagodna i relaksacyjna. Jej prawidłowe zastosowanie może wprowadzić do aranżacji harmonię i odrobinę klasycznej elegancji. Podłogę o nazwie Grey Eagle w delikatnym odcieniu srebrzystej szarości do swojej oferty wprowadziła właśnie firma Kaczkan.

Szarość, która jeszcze niedawno kojarzona była z monotonią i nijakością, obecnie jest jednym z najczęściej wybieranych kolorów do aranżacji współczesnych wnętrz. Choć barwa ta posiada neutralną tonację, nie jest ani smutna ani nudna. Wprost przeciwnie, wprowadza do wnętrza elegancję oraz podnosi prestiż stylizacji. Barwa ta świetnie współgra z nasyconymi, intensywnymi kolorami, stanowiąc dla ich tło, ale równie dobrze komponuje się z pastelami, kreując wnętrze spokojne, eleganckie i harmonijne. Z wnętrzami utrzymanymi w tym ubarwieniu idealnie harmonizuje najnowszy proParkiet Grey Eagle firmy Kaczkan, wyróżniający się dobrze widocznym usłojeniem oraz lekkim odcieniem szarości w srebrzystej tonacji, nawiązującym do wybarwienia znanego gatunku ptaka – niezwykle dostojnego orła szarego.

proParkiet Grey Eagle

Piękne oblicza szarości

Barwa szara występuje w wielu odcieniach: począwszy od delikatnych, wybielanych szarości, aż po intensywne grafity. W każdym przypadku, przy odpowiednim połączeniu z sąsiadującymi kolorami, wnosi ona do aranżacji stonowaną elegancję, szczyptę dostojeństwa i dyskretny, szlachetny urok lub odrobinę awangardowego szyku. Możliwości połączeń kolorystycznych jest wiele. Lubiący eksperymenty aranżacyjne mogą zdecydować się na zestawienie szarości z malinowym różem, cytrusową żółcią lub klasyczną czerwienią. Są to jednak połączenia, które muszą być dokładnie przemyślane, a tonacje barw wybrane perfekcyjnie, by efekt nie męczył wzroku. Sprawdzonym rozwiązaniem jest natomiast połączenie szarości z bielą lub jasnymi kolorami typu écru, kość słoniowa czy delikatny róż. Szczególnie, jeśli we wnętrzu dominować będzie chłodny odcień szarości, warto uzupełnić aranżację o cieplejsze tony. Można zrobić to poprzez pomalowanie jednej ze ścian na inny kolor lub… wykonanie w pomieszczeniu podłogi w cieplejszym odcieniu szarości chromatycznej, czyli zawierającej domieszki pigmentów innych barw. W tej roli idealnie sprawdzi się proParkiet firmy Kaczkan w wybarwieniu Grey Eagle, którego jasnoszara kolorystyka z widocznymi beżowymi i jasnobrązowymi tonami, przywodzi na myśl upierzenie orła szarego. Na powierzchni desek Grey Eagle można zauważyć wyraźne bielone słoje, które nadają podłodze dynamiki, a także wprowadzają odrobinę rustykalny charakter. Połączona z wnętrzem industrialnym, podłoga Grey Eagle firmy Kaczkan złagodzi jego surowość, natomiast wykorzystana w aranżacji glamour, ociepli nieco jej charakter. Odważniejsi amatorzy designu mogą pokusić się o zestawienie jej na zasadzie kontrastu z niezobowiązującymi stylistycznie elementami stylu boho w ożywczej kolorystyce.

 

Trwałość wprost z natury

Podłoga Grey Eagle w szarym wybarwieniu stanowi bardzo neutralne tło dla całej stylizacji, a jednocześnie idealnie komponuje się z nowoczesnymi aranżacjami. Co więcej, zróżnicowane możliwości wykończenia desek: fazowanie lub szczotkowanie pozwalają na dodatkowe zindywidualizowanie wyglądu podłogi, przez co dobranie parkietu do danej sytuacji projektowej jest jeszcze prostsze. Dodatkowo rysunek oraz wybarwienie desek sprawia, że ewentualne zabrudzenia oraz zarysowania na ich powierzchni są mniej widoczne. ProParkiet firmy Kaczkan, nawiązujący do upierzenia orła szarego, pochodzi z kolekcji Colours of the World. Podłogi z tej serii składają się dwóch warstw drewna połączonych ze sobą klejem. Warstwę wierzchnią stanowi szlachetny fryz dębowy, z kolei warstwę dolną podkład liściasty w postaci sklejki. Co ważne, proParkiet firmy Kaczkan jest przystosowany do ogrzewania podłogowego, dzięki czemu wykładając nim posadzkę, można zrezygnować z tradycyjnych kaloryferów. Produkt można zastosować także jako element okładziny ściennej, stanowiący oryginalną dekorację wnętrza zarówno w domu, jak i obiektach użyteczności publicznej: hotelach, restauracjach czy np. teatrach. 30-letnia gwarancja jakości daje pewność, że zarówno my, jak i nasze dzieci, a nawet wnuki  będą mogły cieszyć się ponadczasowym pięknem klasycznej podłogi.

Dzięki unikalnemu wybarwieniu, ciekawemu rysunkowi, a także wysokim parametrom technicznym, podłoga Grey Eagle firmy Kaczkan, jak sam orzeł szary – z jednej strony jest mocna, dostojna oraz intrygująca, a z drugiej – niezwykle delikatna.

 

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.