12.09.2016

Wersja klasyczna czy kreatywna – którą jodełkę wybierasz ?

Osoby urządzające mieszkanie wciąż poszukują balansu między tym, co nowe, a tym, co uznane; między rozwiązaniami klasycznymi a awangardowymi, między tradycją a nowoczesnością. Efektownym połączeniem tych przeciwieństw jest kolorowa podłoga typu jodełka firmy Kaczkan, która świetnie komponuje się z wnętrzami aranżowanymi w różnorodnych konwencjach.

 

Współcześni użytkownicy oraz projektanci przykładają bardzo dużą wagę do tego, aby wnętrza, które aranżują z jednej strony czerpały z najlepszych, europejskich i światowych wzorców, a z drugiej posiadały element klasyczny, umocowujący je w uznanej, polskiej tradycji. Niełatwe połączenie indywidualizmu wzorniczego z ponadczasowością formy wypracowane zostało przez firmę Kaczkan, która oferuje ponadczasowe podłogi typu jodełka   skomponowane z desek w różnych odcieniach. To doskonałe rozwiązanie dla miłośników nieszablonowych rozwiązań projektowych, którzy przez aranżację wnętrza pragną wyrazić siebie.

jodełka salon_1

Jodełka dla kreatywnych

Wzór jodełki, kojarzący się przeważnie z wnętrzami o klasycznym charakterze, oferuje niemal nieograniczony potencjał aranżacyjny, pozwalający na stworzenie oryginalnej i niepowtarzalnej podłogi, idealnie dopasowanej do konkretnego wnętrza. Z desek firmy kaczkan można układać dwu-trzy-lub czterokolorowe kompozycje, których intrygujący wygląd wyraźnie zaznaczy indywidualny charakter wnętrza. Co więcej, deski ułożone w formie kolorowej jodełki równie dobrze prezentują się na ścianach oraz w formie dekoracyjnych okładzin frontów meblowych, barów, a nawet sufitów! Ułożenie obok siebie klepek w jednym kolorze pozwoli stworzyć oryginalną, monochromatyczną płaszczyznę, mogącą wydzielać konkretną strefę użytkową, natomiast nieregularne połączenie różnobarwnych desek wykreuje wielokolorową, wesołą mozaikę.

Wzór jodełki Kaczkan w stylowej odsłonie będzie doskonale prezentować się we wnętrzach osób odważnych oraz kreatywnych, poszukujących równowagi, a jednocześnie eksperymentujących z designem. Kolorowe jodełki przestrzeniom klasycznym nadadzą nieco intrygującej zadziorności, natomiast aranżacje nowoczesne i industrialne zyskają dzięki nim odrobinę dynamiki i tradycyjnego ciepła. W ofercie firmy Kaczkan znaleźć można zarówno jodełkę francuską, węgierską, jak i tradycyjną, w wielu modnych, zarówno ciepłych, jak i chłodnych odcieniach. 

11745958_993730907327050_7742115862262738498_n

 

Klasyka ponad wszystko

Podłoga typu jodełka to klasyka sama w sobie, dlatego także w tradycyjnej wersji kolorystycznej będzie szlachetną ozdobą wnętrza. Sprawdzi się apartamentach znajdujących się w odnowionych kamienicach, gdzie w połączeniu z wielkopowierzchniowymi oknami oraz detalami nawiązującymi do poprzedniej epoki wykreuje przestrzeń wytworną i elegancką. Natomiast połączenie klasycznej jodełki z aranżacjami industrialnymi, oszczędną formą mebli i przedmiotów użytkowych, pozwoli wyeksponować bogaty wzór podłogi i uczynić ją głównym elementem dekoracyjnym wnętrza. Ze względu na swoją uniwersalność, wzór jodełki współgra z wnętrzami urządzonymi w zróżnicowanych stylach: od vintage przez aranżacje klasycyzujące aż po pokoje dziecięce i przestrzenie ultranowoczesne. W parze z doskonałym wzornictwem jodełek Kaczkan idą także walory użytkowe, wynikające z unikalnej budowy opartej na technologii ProParkiet. W ofercie firmy można znaleźć jodełkę węgierską oraz francuską o szerokości 70,90 i 120 mm, w sześciu długościach odpowiednich do szerokości w przedziale 420 – 530 mm. Dodatkowo klepki mogą być fazowane i strukturyzowane, co podkreśli ich kształt oraz naturalną i piękną linię słojów.

 

 

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.