05.10.2016

Cały strych możliwości! Podłogi w klasie Rustical i Country !

Poddasze to miejsce, które dzięki kreatywnym rozwiązaniom architektonicznym oraz dekoratorskim może zamienić się w bardzo przytulną, a także funkcjonalną i komfortową przestrzeń. Uroku mieszkaniom pod skosami dodać mogą podłogi firmy Kaczkan z serii Rustical i Country.

Choć przestrzeń na poddaszu jest dość trudna w aranżacji, nie oznacza to wcale, że nie można stworzyć tam stylowego kącika, klimatycznego zakątka sypialnianego, pokoju dziecięcego czy miejsca przeznaczonego do uprawiania jogi. Co prawda skośne stropy, odkryte elementy więźby dachowej czy nieregularne powierzchnie mogą stanowić dość duże wyzwanie projektowe, urządzone poddasza mają w sobie coś, co zachęca do spędzania w nich każdej wolnej chwili. Nastrojowości i naturalnego charakteru wnętrzom pod skosami z całą pewnością potrafią dodać podłogi firmy Kaczkan klasy Country i Rustical, wyróżniające się bogatym rysunkiem i urozmaiconą kolorystyką.  

 

 

Więźba dachowa? Jesteśmy na tak!

Aranżując strych należy starannie przemyśleć zagospodarowanie dostępnej przestrzeni, aby jak najlepiej wykorzystać każdy metr kwadratowy poddasza. Liczne skosy i często spotykane elementy więźby dachowej mogą pomniejszać wnętrze, dlatego, o ile to możliwe, warto zrezygnować ze stawiania ścianek działowych zarówno pod drewnianą konstrukcją, jak i w głębi pomieszczenia. Zaniechać ich montażu należy również wtedy, gdy na poddaszu jest mało okien, przez co do wnętrza dostaje się ograniczona ilość naturalnego światła. Jak się jednak okazuje, pozostawienie widocznych elementów więźby dachowej jest doskonałym rozwiązaniem dla amatorów nieszablonowych rozwiązań architektonicznych oraz dla miłośników natury. Odpowiednio wyeksponowana i odnowiona drewniana konstrukcja może stanowić prawdziwą dekorację odrestaurowanej przestrzeni, wystarczy tylko dopasować ją do stylistyki aranżacji oraz zestawić z odpowiednimi materiałami wykończeniowymi w tym z podłogą, która również wyróżniać się powinna naturalnym, nieco sielskim charakterem. W tej roli doskonale sprawdzą się podłogi klasy Country i Rustical firmy Kaczkan. Cechują się one urozmaiconą kolorystyką, dowolnym układem słojów, małymi i średnimi sękami, a także pojawiającymi się przebarwieniami, dodającymi drewnu autentyzmu. Różnorodność wybarwień oraz wymiarów pozwala na dopasowanie ich do każdej sytuacji projektowej na poddaszu.

 

Najwyższy poziom…wykonania

Dobierając podłogę do przestrzeni na strychu warto brać pod uwagę zarówno jej walory estetyczne jak i użytkowe. Ponadczasowym i szlachetnym wyglądem, a także niezwykłą trwałością odznaczają się podłogi dębowe firmy Kaczkan, dostępne w czterech klasach: Select, Natur, Rustical oraz Country.

- Jako podstawa niezobowiązujących aranżacji na poddaszu idealnie sprawdzą się deski w klasach Rustical oraz Country. Ich bogaty rysunek, delikatne sęki i zróżnicowana kolorystyka sprawią, że wnętrze zyska przyjazny, naturalny charakter, czyniący z tej niewielkiej czasem przestrzeni przytulny i komfortowy kącik, zachęcający do spędzania tam czasu. Dodatkowo drewno, jako naturalny surowiec, emanuje pozytywną energią, jest ciepłe i przyjemne w dotyku, a także bardzo uniwersalne – przyznaje Kamila Kaczkan, Specjalista ds. Marketingu firmy Kaczkan.

Wielość wybarwień podłóg Kaczkan pozwala dopasować charakter desek do wnętrza, urządzonego w dowolnym stylu. W klimatycznej sypialni na poddaszu motywem przewodnim może być Skandynawia. Jasne elementy wyposażenia, zgrzebne tkaniny oraz parkiet pokryty białym olejem stworzą wnętrze świeże, a jednocześnie przytulne. Jeśli jednak przeznaczeniem strychu jest pokój dziecięcy lub kącik do zabaw, dobrym rozwiązaniem jest wytrzymały dwuwarstwowy ProParkiet, dostępny w wielu atrakcyjnych wybarwieniach. Właściciele poddasza o pokaźnym metrażu mogą pokusić się o stworzenie na strychu stylowej strefy wypoczynkowej, w której kolorowa podłoga ułożona we wzór jodełki będzie zarówno ozdobą wnętrza, jak i przyciągającym uwagę, efektownym elementem modnej aranżacji.

 

 

 

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.