28.03.2017

Abstrakcjonizm i gra kolorami – czyli wielobarwna jodełka od Kaczkan

Aranżacje pobudzające zmysły kolorami oraz nowatorską formą elementów wyposażenia to prawdziwa gratka dla amatorów nieszablonowych wykończeń wnętrz. Wielość barw i kształtów może nadać stylizacji bardzo intrygującego charakteru, z drugiej strony nie trudno jednak o przytłoczenie wnętrza.

Abstrakcjonizm, czyli nurt w sztuce, odrzucający figuratywność na rzecz poszukiwania nowych form oraz gry kolorami i pozwalający tworzyć różnorodne kompozycje barw, można przenieść także na grunt aranżacji wnętrz. Podobnie jak pop-art, z jego zdecydowaną paletą kolorów, który wprowadzony do wnętrza potrafi całkowicie zrewolucjonizować nawet najbardziej tradycyjną aranżację. O wystrojach powstałych z zastosowaniem tych technik na pewno nie można powiedzieć, że są nudne. Nie brakuje w nich charakteru oraz sporej dozy kreatywności. Nie ulega jednak wątpliwości, że stylizacje inspirowane sztuką abstrakcji i grą kolorami, czasem mogą być dla nas tak samo jak i ciekawe – bardzo przytłaczające. Decydując się zatem na wykorzystanie w swoich wnętrzach rozmaitych tonacji i form, powinniśmy pamiętać, że umiar ma ogromne znacznie. Miłośnikom odważnych, aczkolwiek stworzonych w idealnych proporcjach aranżacji z pewnością przypadnie do gustu wielobarwna jodełka firmy Kaczkan.

zdjęcie113

Chodź, pomaluj mój świat…

Wnętrza bogate w kolory, wzory, intrygujące formy czy te, nawiązujące do sztuki, powinny spodobać się wszystkim amatorom niestandardowych stylizacji. Osoby, które decydują się na wykończenie aranżacji w ten sposób, na pewno należą do ludzi odważnych, o dużej kreatywności, a także biorą życie z przymrużeniem oka. W końcu abstrakcjonizm, odchodzący od przyjętych standardów w poszukiwaniu nowych form, nie jest sztuką dla każdego. Aczkolwiek zastosowany we wnętrzu, wprowadza do niego intrygujący, modernistyczny akcent. Gra kolorami z kolei pozwala na tworzenie unikalnych zestawień barwowych. Co więcej, dzięki odpowiedniemu doborowi tonacji, możemy modelować w prosty sposób swoje wnętrza. Na przykład dzięki pomalowaniu sufitu ciemną farbą, możemy sprawić, że pomieszczenie będzie się wydawało niższe. Używając intensywnych, ciepłych kolorów na dużych metrażach kreujemy z kolei przytulny, kameralny nastrój. Malując niewielkie pomieszczenia jasnymi, pastelowymi odcieniami, wizualnie je powiększamy. Ciekawym rozwiązaniem jest też wprowadzenie do pomieszczenia pionowych pasów – tym sposobem wydłużamy i podwyższamy pomieszczenie, natomiast za sprawą poziomych wzorów skracamy je i obniżamy. Pop-art natomiast silnie związany jest z elementami graficznymi, takimi jak: motywy komiksowe, plakaty i graffiti lub stylizowane, wielobarwne portrety gwiazd kina i estrady. Elementy dekoracyjne utrzymane w tej stylistyce kreują wnętrza nowoczesne, wyraziste, pełne humoru i dystansu.

 jodła salon

Wszystkie odcienie dobrego designu

Osoby, które lubią wnętrza urządzone w dość oryginalnym charakterze, jednak nie przytłoczone wielością kolorów i form, mogą pokusić się o wykończenie stylizacji wielobarwnymi jodełkami Kaczkan. Odpowiednio wyważona kolorystyka klepek wniesie do stylizacji powiew różnorodności, a przy tym podkreśli ciekawy charakter pomieszczenia. Jodełka firmy Kaczkan, czyli specjalny wzór drewnianej podłogi, na którą składają się klepki parkietowe przycięte pod kątem 22,5o w przypadku jodełki węgierskiej lub 45o w przypadku jodełki francuskiej, tworzą charakterystyczną, zygzakowatą strukturę. Parkiet jodełka składa się z dwóch warstw: wierzchniej warstwy szlachetnej oraz podkładu liściastego lub iglastego. Dzięki kilkukrotnemu lakierowaniu lub olejowaniu oraz utwardzaniu promieniami UV, parkiet odznacza się podwyższoną wytrzymałością. Zarówno jodełka węgierska, jak i francuska dostępne są w szerokiej gamie wykończeń, dzięki czemu można dopasować ich wygląd do danej aranżacji. Produkt dostępny jest w gamie kolorystycznej lakierów UV z linii Colours of the World (od eleganckiej bieli Alaska przez srebrzysty Dąb White Pearl, ciepły Dąb Whisky aż po nasycony Dąb Czarny Onyx), lub wykończony olejami naturalnymi z serii Colours of the Nature. Miłośnicy odważnych rozwiązań docenią możliwość łączenia klepek o różnym zabarwieniu i tworzenia z nich oryginalnej, kolorowej podłogi, będącej awangardową dekoracją wnętrza. Co więcej, jodełki Kaczkan stosuje się nie tylko w formie parkietu, ale można ozdabiać nimi także ściany, sufity, a nawet zagłowia łóżek.

 

Miłośnikom wnętrz zachwycających sztuką wyważonej abstrakcji oraz grą kolorami, wielobarwna jodełka z pewnością przypadnie do gustu. Decydując się jednak na rozwiązanie tego typu, powinniśmy pamiętać o umiarze w doborze innych barwnych elementów. Kolorowe deski same w sobie stanowić będą przykuwający uwagę, mocny element aranżacji; swoiste dzieło sztuki wzorniczej, dlatego pozostałe elementy powinny być dla nich jedynie tłem.

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.