24.05.2017

Zamieszkaj jak królowa Wiktoria – wnętrza o angielskiej duszy z podłogami Kaczkan

Styl angielski zwykle przywodzi na myśl rodzinę królewską, arystokrację, czy choćby klasę wyższą. Skojarzenia te jednak często są nietrafione, gdyż aranżacje utrzymane w duchu dziewiętnastowiecznej Anglii nie onieśmielają ani bogactwem, ani oficjalnością. Wprost przeciwnie – są naprawdę przytulne i miłe dla oka.

Prekursorką stylu angielskiego była królowa Wiktoria, władająca Anglią w XIX wieku. Dla ówczesnej głowy państwa dom był ostoją, w której miało kwitnąć życie rodzinne, a nie jak mogło by się wydawać, reprezentacyjną posiadłością. Aby ocieplić królewskie wnętrza, królowa Wiktoria postanowiła zatem wypełnić pomieszczenia wyjątkowymi dekoracjami, wprowadzającymi do nich nastrojową atmosferę. Natomiast ze współczesnymi stylizacjami inspirowanymi XIX - wieczną Anglią komponują się podłogi drewniane ułożone we wzór jodełki. Parkiet tego typu posiada w swoim asortymencie firma Kaczkan.

Nowoczesna odsłona stylu angielskiego 

Jodełka francuska, 45 stopnii

Podróże w czasie są możliwe!

Wystrój wnętrz zaaranżowanych w duchu XIX – wiecznej Anglii często jest eklektyczny, przez co sprawia wrażenie, jakby rodzina od wielu lat zajmowała się jego urządzaniem, stale wzbogacając go w nowe elementy. Tło angielskich aranżacji zwykle utrzymane jest w jasnych kolorach, natomiast podłoga wyłożona jest drewnem. Parkiet w tego typu wnętrzach stanowi bardzo ważny punkt aranżacyjny, nadający przestrzeni majestatycznego, ale jednocześnie ciepłego charakteru, dlatego należy wykonać go z materiałów odznaczających się dostojnym wyglądem, a zarazem jak najwyższą jakością. W tej roli doskonale sprawdzą się podłogi firmy Kaczkan ułożone we wzór jodełki. Klepki oferowane przez firmę Kaczkan dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej lakierów UV z linii Colours of the World lub w wykończeniu olejami naturalnymi z serii Colours of the Nature. Niezwykle ważne w pomieszczeniach inspirowanych XIX – wieczną Anglią są także antyki, stylizowane meble, najczęściej drewniane, wnoszące do pomieszczenia sentymentalny charakter oraz wygodne meble wypoczynkowe pokryte welurową tapicerką i wyłożone miękkimi poduszkami. Ukoronowaniem aranżacji rodem z posiadłości królowej Wiktorii jest wyeksponowana porcelanowa zastawa, zdobne żyrandole, rodzinne fotografie sprzed lat oraz pamiątkowe bibeloty zbierane przez pokolenia.

coffee jodła klasyczna

Wnętrza o angielskiej duszy prezentują się bardzo efektownie

ProParkiet Coffee ułożony w klasyczną jodełkę

 

Rozwiązanie na wieki

W angielskich wnętrzach niezwykle ważne jest poczucie ciepła oraz przytulności. Aranżacje inspirowane domem królowej nie mogą jednak zostać pozbawione eleganckich akcentów. W tym celu warto wprowadzić do nich szykowne, aczkolwiek niezwykle lekkie podłogi ułożone we wzór jodełki. Parkiet tego typu posiada w swoim asortymencie firma Kaczkan. Dzięki przycięciu klepek pod odpowiednim kątem, deski uzyskują interesującą, zygzakowatą strukturę. Podłoga typu jodełka od Kaczkan to proParkiet, co oznacza, że składa się z dwóch warstw: wierzchniej warstwy szlachetnej oraz podkładu liściastego lub iglastego. W ofercie firmy znajdują się dwa rodzaje podłóg tego typu. Pierwszy z nich – jodełka francuska – składa się z klepek przyciętych pod kątem 45o natomiast drugi – jodełka węgierska – z klepek przyciętych pod kątem 22,5o. Obydwie propozycje zastosowane na podłodze tworzą bardzo efektowny, ponadczasowy wzór, doskonale prezentujący się zarówno we wnętrzach będących wierną kopią posiadłości angielskiej władczyni, jak i w nowoczesnych odsłonach stylizacji tego typu. Aby dodatkowo uwspółcześnić pomieszczenia inspirowane domem królowej Wiktorii, warto postawić w nich na dużo bieli. Ściany, meble oraz dekoracje w tym odcieniu wprowadzą do stylizacji powiew lekkości, prezentując się harmonijnie, a zarazem niezwykle szykownie. Miłośnikom tradycyjnych wnętrz o angielskiej duszy z pewnością przypadnie do gustu podłoga firmy Kaczkan w wybarwieniu Coffee, nadająca przestrzeni wyrazistości oraz klimatycznego ciepła. Amatorom angielskich stylizacji, jednak w bardziej współczesnym wydaniu, spodoba się natomiast parkiet Alaska w chłodnym, nowoczesnym odcieniu.

Tak jak styl angielski nieustannie zachwyca od XIX wieku, tak i podłogi Kaczkan wyróżniają się niesamowitą trwałością. Jeśli cenicie sobie zatem wnętrza pełne dobrego smaku, a przy tym odznaczające się ponadczasowością oraz wysoką jakością zastosowanych materiałów, postawicie na stylizacje powstałe z inspiracji posiadłością królowej Wiktorii.

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.