13.08.2018

Jodełka na salonach - z miłości do piękna i elegancji

Podłoga ułożona we wzór jodełki nie tylko wróciła do łask, ale i stanowi obecnie podstawę wielu projektów wnętrz. Architekci oraz miłośnicy pięknych aranżacji pokochali ją za to, że nigdy nie wychodzi z mody i choć kojarzy się z klasyką, tak naprawdę nie narzuca stylu i pozostawia dużo swobody aranżacyjnej.

 Odświeżony look tradycyjnego parkietu tak bardzo przypadł do gustu użytkownikom, że coraz częściej można spotkać to rozwiązanie we współczesnych projektach wnętrz. Podłogi typu jodełka z powodzeniem stosuje się w klasycznych aranżacjach, podkreślając ich szlachetność, a także w tych, którym przyświeca idea nowoczesności, akcentując ich dobry styl i wyrafinowany design. W tym sezonie niezwykle modne jest także stosowanie wzoru jodełki na ścianach w formie stylowych dekorów. W ofercie Kaczkan znajdują się dębowe klepki parkietowe przycięte pod kątami 22,5o i 45o, tworzące ponadczasowe wzory jodełki francuskiej i węgierskiej. Produkty dostępne są w szerokiej gamie wykończeń oraz można je układać zarówno na podłogach, jak i ścianach.

 

Jodełka na podłodze i ścianie – gorący trend

Jodełka doskonale współgra z fakturą marmuru, drewnianymi meblami oraz akcentami złota

Wzór jodełki kojarzy się z klasyką, elegancją i wyszukanym gustem. Wbrew pozorom, podłoga składająca się z klepek przyciętych pod kątem 22,5o lub 45o podoba się nie tylko amatorom klasycznych aranżacji, ale także zwolennikom niestandardowych rozwiązań. Z jednej strony ponadczasowa forma, a z drugiej zróżnicowane możliwości wykończenia desek sprawiają, że podłogi tego typu stanowią obecnie jeden z najgorętszych trendów w zakresie wykańczania wnętrz. Zarówno jodełka francuska, jak i węgierska stanowią wyjątkowe tło dla stylizacji skandynawskich, industrialnych, glamour i wielu innych, wprowadzając do wnętrza wyraz piękna i elegancji oraz przełamując ich nowoczesny wymiar. Wzór jodełki swoje zastosowanie od lat znajduje na podłogach, ale od

Klepki przycięte pod kątem można układać na podłodze i ścian

niedawna za prawdziwy hit aranżacyjny uważa się wykorzystanie go także na ścianach. To nowy sposób na podniesienie walorów estetycznych przestrzeni oraz pokazanie wielowymiarowości tego kojarzącego się z klasyką wzoru. Bardzo atrakcyjny efekt aranżacyjny można osiągnąć układając wzór jodełki na podłodze oraz na fragmencie ściany. Tym sposobem wnętrze nabiera oryginalnego i wyszukanego charakteru, idealnie wpisującego się najważniejsze światowe trendy.

 

Kwintesencja elegancji i współczesnego designu

Bardzo modne są obecnie klepki w naturalnym kolorze drewna oraz w ciemnych, głębokich odcieniach

Klepki parkietowe od Kaczkan produkowane są z dębu szypułkowego z warmińsko-mazurskich lasów. Składają się one z dwóch warstw drewna połączonych ze sobą klejem. Szlachetna warstwa wierzchnia stanowi fryz z dowolnego gatunku drewna o grubości 4-6 mm, natomiast warstwę dolną może tworzyć podkład liściasty lub iglasty. Jodełka Kaczkan oprócz innowacyjnej technologii wykonania, posiada szeroką gamę wykończeń, począwszy od olejowania lub lakierowania w naturalnym kolorze drewna, po różnorodne barwy, które znajdują się w standardowej ofercie firmy, tj. Colours of the World - kolorowe lakiery UV oraz Colours of the Nature i Beauty of Country - kolorowe oleje naturalne. Klepki mogą być dodatkowo fazowane i strukturyzowane, co podkreśla naturalną linię słojów. We wnętrzach, którym przyświeca nowoczesna idea projektowa, szczególnie dobrze zaprezentują się klepki w naturalnym kolorze drewna oraz te utrzymane w ciemnych, głębokich odcieniach. Takie podłogi to kwintesencja elegancji i współczesnego designu. Wzór jodełki zastosowany na odłodze lub ścianie doskonale współgra w tym sezonie z fakturą marmuru, drewnianymi meblami oraz akcentami złota.

 

Wzór jodełki to element, którego nie może zabraknąć w projektach opartych na wyjątkowo ciekawych i oryginalnych konceptach. Ze względu na wysokie walory estetyczne, klepki Kaczkan idealnie wpisują się w to założenie. Najwyższa jakość surowca, innowacyjna technologia produkcji oraz odpowiednie wykończenie przekładają się natomiast na wysoką trwałość i wytrzymałość klepek, a także ich szybki i łatwy montaż. Produkty mogą być użytkowane od razu po ułożeniu, a także stosowane na ogrzewaniu podłogowym.

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.