02.10.2018

Klasyka odkryta na nowo

Styl klasyczny nigdy nie wychodzi z mody, ale z biegiem czasu przybiera nowe formy. Jedną z nich jest nowoczesna klasyka, czyli stylistyka, która polega na łączeniu elegancji ze współczesnym designem

Wnętrza utrzymane w stylu klasycznym są piękne i ponadczasowe, co nie oznacza, że nie można przełamać ich bardzo eleganckiego charakteru kilkoma prostymi dodatkami. Dzięki zestawieniu klasyki z elementami typowymi dla współczesnego designu, można odkryć ją na nowo, tworząc bardzo ciekawe i atrakcyjne projekty wnętrz. Nowoczesna klasyka nie lubi przesadnego przepychu, za to ceni balans pomiędzy tym co jest wyszukane, a tym co jest modne przy zachowaniu najwyższej jakości wykorzystanych materiałów. W takie założenie idealnie wpisują się drewniane podłogi Kaczkan, produkowane ze szlachetnej odmiany dębu szypułkowego pochodzącego z warmińsko-mazurskich lasów.

Styl klasyczny nigdy nie wychodzi z mody, ale z biegiem czasu przybiera nowe formy

Drewniana podłoga – klasyczne rozwiązanie do modnych wnętrz

Łączenie klasyki z nowoczesnością niesie w sobie pewien element ryzyka. Przy zachowaniu umiaru oraz odpowiednich proporcji można jednak uzyskać aranżację, która z powodzeniem mogłaby znaleźć się na okładce najbardziej prestiżowego magazynu wnętrzarskiego na świecie. Projektowanie wnętrz tego typu warto rozpocząć od stworzenia bazy w postaci podłóg, ścian i sufitów. Dopiero w kolejnym kroku do aranżacji należy dobrać meble, tkaniny oraz dodatki - to w dużej mierze dzięki nim można nadawać pomieszczeniu bardziej klasycznego czy też designerskiego wyrazu. Nowoczesna klasyka lubuje się w materiałach najwyższej jakości, dlatego do wykończenia wnętrz urządzonych w tym stylu warto wybrać solidne drewniane podłogi.

W ofercie Kaczkan znajdują się deski produkowane ze szlachetnej odmiany dębu szypułkowego pochodzącego z warmińsko-mazurskich lasów. Produkty te dostępne są w trzech klasach drewna, w różnych wykończeniach - transparentnymi oraz barwiącymi lakierami UV oraz olejami naturalnymi, a także w kilku wymiarach. Dzięki tak bogatej ofercie można zdecydować się na deski o delikatniejszym, bądź wyrazistym, ukazującym naturalną formę drewna, rysunku, a także układać je tradycyjnie lub w bardzo ceniony w klasycznych aranżacjach wzór jodełki. Ciekawym rozwiązaniem do wnętrz opartych na konwencji nowoczesnej klasyki będą deski dwuwarstwowe Kaczkan pochodzące z kolekcji: ProParkiet Standard, Beauty of Country, Colours of the Nature oraz Colours of the World. Dzięki dwuwarstwowej budowie, deski te można stosować na ogrzewaniu podłogowym. Ponadto wyróżniają się one się wysoką trwałością i wytrzymałością.

Balans między klasyką, a nowoczesnością

 


Nowoczesna klasyka to inaczej połączenie elegancji ze współczesnym designem

Drewniana podłoga sama w sobie stanowi ozdobę wnętrza, nadając mu blichtru, dlatego w przestrzeniach, w których panuje klasyka odkryta na nowo warto odejść od przesadnego przepychu w postaci dekoracji ociekających złotem, okazałych żyrandoli czy nadto wyszukanych mebli. Klimat wnętrza utrzymanego w tej konwencji podkreślą delikatne sztukaterie, zwiewne, jednak eleganckie tkaniny oraz przemyślane meble, łączące cechy typowe zarówno dla stylu klasycznego, jak i współczesnego designu. Wśród nich może pojawić się kanapa typu ludwik, ale obita nowoczesnym materiałem czy też odwrotnie - prosta sofa obita welurem, a także stoliki, witryny i inne elementy wyposażenia o lekkiej formie z wstawkami z marmuru, metali szlachetnych, szkła czy drewna. Zwieńczeniem stylizacji będą designerskie lampy oraz dekoracyjne dywany i poduszki w modne wzory. W klasycznych wnętrzach najczęściej spotyka się jasną, stonowaną kolorystykę, ale w przestrzeniach łączących klasykę z nowoczesnością znajdzie się miejsce na feerię barw. Można zastosować ją właśnie na meblach tapicerowanych, tkaninach czy dodatkach.

 

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.