17.06.2019

Przedstawiamy klasę podłogi Country

Skojarzenie stylu country z Dzikim Zachodem, prostotą i surowością wystroju domów pierwszych pionierów czy obecnością w tych wnętrzach jedynie przedmiotów niezbędnych do codziennego życia jest jak najbardziej na miejscu - wręcz samo się narzuca. Ta właśnie prostota i bezpretensjonalność, połączone z wykorzystaniem dostępnych naturalnych materiałów do wyrobu potrzebnych mebli i sprzętów to fundamenty, na których współcześni projektanci wnętrz bazują podczas tworzenia designów w stylistyce country. 

Country to jednak nie tylko stylistyka: to również jedna z selekcji drewna dostępna w naszej ofercie. To klasa, która w najpełniejszy sposób pokazuje prawdziwe piękno naturalnego surowca, jakim jest drewno dębowe. Z uwagi na swój wyjątkowy wygląd deski Kaczkan klasy Country idealnie nadają się na podłogi we wnętrzach urządzanych w stylu kowbojskim czy country, co nie znaczy, że nie mogą być z powodzeniem stosowane także w innych aranżacjach. Zapraszamy do bliższego przyjrzenia się tej szczególnej klasie drewna! 

Drewno klasy Country - specyfika

Selekcja drewna do klasy Country odbywa się tak samo, jak wszystkich pozostałych klas z oferty Kaczkan: wykwalifikowani specjaliści zajmują się sortowaniem pozyskanego materiału ręcznie zgodnie z obowiązującymi kryteriami. Co istotne, kryteria te są nie tylko niezwykle rygorystyczne, ale przede wszystkim przewyższają przemysłowe normy selekcji drewna. W praktyce przekłada się to zarówno na pełną zgodność opisu na opakowaniu z zakupionym przez klienta surowcem, jak i na jakość drewna zdecydowanie wyższą, niż ma to miejsce w porównywalnych selekcjach u konkurencji. 

Najbardziej charakterystyczne cechy drewna klasy Country to:

  • bogata i zróżnicowana kolorystyka desek,
  • zawiły, niezwykle urozmaicony i pozbawiony regularności układ słojów,
  • obecność licznych sęków różnej wielkości (zarówno zdrowych, jak i zepsutych),
  • występowanie spękań oraz przebarwień,
  • możliwa obecność drewna bielastego.

Podłogi Country w aranżacjach

Wspominaliśmy wcześniej, że klasa Country najpełniej oddaje naturalny wygląd szlachetnej dębiny, siłą rzeczy zatem podłogi Kaczkan z desek warstwowych tej klasy doskonale wpasują się w ciepłe, proste i przytulne aranżacje w stylistyce country. Jednak nie tylko wielbiciele sielskich czy kowbojskich klimatów mogą wykorzystać parkiety klasy Country w swoich wnętrzach. 

Wiele współczesnych designów koncentruje się wokół łączenia ze sobą elementów kontrastowych. Umiejętne zastosowanie tej techniki pozwala wyeksponować najważniejsze cechy zestawianych stylów. Dobrym przykładem jest stylistyka modern country, w której połączenie akcentów rustykalnych (prostoty, swoistej chropowatości oraz niedoskonałości formy) z nowoczesnym minimalizmem wystroju oraz współczesnymi materiałami (beton, metal, szkło) wprowadza do wnętrz ciepło i sielski klimat. 

Podłogi Country mogą także stanowić świetne tło dla elementów wystroju w stylu glam – umiejętne połączenie typowej dla stylistyki country pastelowej, kojącej palety barw z materiałami luksusowymi w rodzaju zamszu, złota i skór daje niezwykle ciekawy efekt. Uzupełnienie tego zestawienia o odpowiednio dobrane oświetlenie w postaci okazałych żyrandoli (np. kryształowych lub z kolorowego szkła) nada aranżacji dodatkowego blasku. Dzięki temu wnętrza w stylu glam country są współczesną impresją na temat stylistyki typowej dla wiejskich rezydencji i dworków szlacheckich. 

Deski Country, emanujące naturalną elegancją dębu, sprawdzają się jako baza nawet w tak z pozoru odmiennych od nich stylistycznie wnętrzach, jak te urządzone zgodnie ze skandynawską szkołą aranżacji. Chłodny skandynawski minimalizm w połączeniu z rustykalną nutą podłogi Country daje niezwykle ciekawe efekty – zwłaszcza, jeśli aranżacja zostanie wzbogacona o dobrze dobrane akcesoria w rodzaju starej, okutej żelazem skrzyni czy drewnianego stolika nocnego.

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.