19.11.2019

Niepowtarzalne wzory podłóg z kolekcji Chevron

Podłoga to jeden z najistotniejszych elementów aranżacji wnętrz, który w znaczącym stopniu decyduje o charakterze i atmosferze przestrzeni. Jeżeli zależy nam na maksymalnie eleganckim i niebanalnym rozwiązaniu - wybierzmy parkiet w jodełkę.

Chevron marki Kaczkan to gwarancja najwyższej jakości i bezkonkurencyjnego designu,który doskonale wpisuje się we wnętrza urządzone w różnych stylach - od ponadczasowej klasyki, po nowoczesny minimalizm. Parkiety dostępne są w rozmaitych wybarwieniach i wykończeniach. Jaka jest historia parkietów w jodełkę? Czym charakteryzują się nowoczesne podłogi Chevron 22 i 45?

Chevron, czyli jodełka w nowoczesnym wydaniu

Podłoga w jodełkę pojawiła się w architekturze wnętrz w okresie późnego renesansu i spopularyzowała się (oczywiście wyłącznie na salonach najzamożniejszych) w okresie baroku. Ten wyjątkowo kunsztowny wzór jest ściśle związany z francuskim stylem aranżacji wnętrz, a nazwa chevron oznaczająca krokiew, nawiązuje wizualnie do pochyłej, drewnianej więźby dachowej. W Polsce parkiety w jodełkę pojawiły się w okresie międzywojennym, a następnie opatrzyły w latach PRL-u. Obecnie jodełka wraca w nowoczesnej, świeżej formie i zadaje szyku na salonach współczesnych domów i mieszkań. 

Podłoga Chevron marki Kaczkan

Kaczkan oferuje parkiety Chevron w dwóch odsłonach: jodełki węgierskiej i jodełki francuskiej. Obie cechuje najwyższa jakość wykonania, świetne wykończenie oraz ponadczasowy design, gwarantujący maksymalnie elegancki efekt we wnętrzach. Każda klepka parkietów Chevron poddawana jest pełnej obróbce oraz wykańczana na etapie produkcji, co oznacza, że do klienta trafiają klepki gotowe do ułożenia na podłodze i nie wymagające już żadnych dodatkowych prac wykończeniowych. 

Parkietu dwuwarstwowe Chevron wykonywane są z szlachetnego dębu europejskiego, rosnącego na Warmii i Mazurach oraz pozyskiwanego przez firmę Kaczkan w poszanowaniu natury. Ten gatunek gwarantuje odpowiednią twardość i stabilność wymiarową drewna - obie cechy są odpowiednio wzmacniane w procesie zaawansowanej technologicznie obróbki oraz wykańczania za pomocą najwyższej jakości środków i metod (lakiery, oleje, utwardzanie promieniami UV). Różne metody wykończenia i obróbki klepek powalają na podkreślenie naturalnego rysunku drewna oraz nadanie mu wyjątkowego charakteru. 

Chevron 22, czyli jodełka węgierska 

Chevron 22 (jodełka węgierska) to klepki przycięte pod kątem 22,5 stopni, co umożliwia stworzenie na podłodze bardzo charakterystycznego wzoru, pełnego temperamentu i dodającego wnętrzom energii. Ten rodzaj parkietu idealnie wpisze się we wnętrza minimalistyczne, klasyczne i nowoczesne, skandynawskie i industrialne. Może być również, w zależności od wybarwienia i sposobu wykończenia, doskonałą bazą dla innych stylów wnętrzarskich, m.in. glamour, rustykalnego czy prowansalskiego. 

Kaczkan oferuje parkiet Chevron 22 w różnej obróbce i wykończeniu oraz wybarwieniach. Klienci mogą wybierać utwardzane promieniami UV podłogi lakierowane lub olejowane, wykończone za pomocą wybranej techniki lub technik: szczotkowane, z efektem piły i/lub fazowane (dwustronnie lub czterostronnie). Parkiety w jodełkę dostępne są w wybarwieniach z kolekcji Top of The World oraz Beauty of Oil oraz w różnych rozmiarach (grubość klepki: 10 lub 14 mm, szerokość 90 lub 120 mm oraz długość od 655 do 940 mm), które pozwalają na dopasowanie podłogi do indywidualnych preferencji oraz gabarytów wnętrza. 

Chevron 45, czyli jodełka francuska

Chevron 45 (klasyczna jodełka francuska) to klepki przycięte pod kątem 45 stopni. To niezwykle dynamiczny wzór, który dodaje wnętrzom zdecydowanego i oryginalnego charakteru. Angażującą, energetyczną aranżację w stylu awangardowego retro uzyskamy łącząc jodełkę francuską z mocnymi kolorami, ciekawymi meblami i wyrazistymi dodatkami. Zastosowanie stonowanych kolorów, sprzętów i akcesoriów, które zrównoważą dynamiczny wzór - pozwoli na stworzenie eleganckiego wnętrza w stylu nowoczesnym lub klasycznym. Chevron 45 będzie również świetną bazą do pełnego przepychu stylu glamour. 

Kaczkan oferuje parkiet Chevron 45 różnych odsłonach do wyboru. Możemy zdecydować się na podłogę olejowaną lub lakierowaną, utwardzaną promieniami UV oraz wybrać jeden (lub więcej!) wariantów wykończeniowych: szczotkowanie, efekt piły, fazowanie (dwustronne lub czterostronne). Parkiet w jodełkę francuską dostępny jest w pięknych wybarwieniach z kolekcji Top of The World oraz Beauty of Oil oraz w różnych rozmiarach (grubość klepki: 10 lub 14 mm, szerokość 90 lub 120 mm oraz długość od 610 do 880 mm)

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.