28.11.2019

Jak kolor podłogi wpływa na atmosferę wnętrza?

Każdy element aranżacji wnętrz ma wpływ na atmosferę danego pomieszczenia. O ile dodatki, dekoracje i bibeloty możemy zmieniać dowolnie dopasowując je do aktualnych potrzeb i trendów, o tyle niektóre elementy aranżacji mają charakter stały - najczęściej montowane są z myślą, że posłużą mieszkańcom domu przez długie lata...

O czym mowa? O podłogach, oczywiście! Drewniane podłogi Kaczkan to gwarancja doskonałej jakości, ponadprzeciętnej trwałości oraz wyjątkowego designu. Parkiety dwuwarstwowe dostępne są w szerokim wachlarzu wybarwień, dzięki czemu bez trudu znajdziemy idealny odcień drewna, który harmonijnie wpisze się we wnętrza naszego mieszkania lub domu. Sprawdźmy jaką atmosferę można wyczarować we wnętrzach sięgając po wybrane produkty marki Kaczkan.  

Parkiet - kluczowa rola w kształtowaniu atmosfery

Podłoga we wnętrzu to jeden z największych (obok ścian i sufitów) stałych elementów aranżacji. Im większa jest powierzchnia danego elementu, tym większy wpływ ma jego kolor na atmosferę pomieszczenia, a co za tym idzie - na nastrój i samopoczucie jego użytkowników. Drewniane podłogi to optymalny wybór do każdego rodzaju wnętrz, bez względu na ich rozmiar czy przeznaczenie. Dlaczego? Drewno jest materiałem naturalnym, ciepłym w odbiorze i sprzyjającym budowaniu spokojnej, bezpiecznej atmosfery we wnętrzach. Ponadczasowy design i elegancka kolorystyka parkietów Kaczkan umożliwia tworzenie maksymalnie komfortowych w odbiorze wnętrz, wyróżniających się zdecydowanym charakterem i odzwierciedlających styl życia oraz indywidualne preferencje mieszkańców domu.

Zagraj w kolory z drewnianą podłogą Kaczkan

Podstawowym kolorem drewnianych podłóg są beże i brązy. To barwy ciepłe, kojarzące się z ziemią i naturą. Zastosowane we wnętrzach dodają im ekskluzywnego charakteru i sprzyjają budowaniu stabilnej, bezpiecznej i przytulnej atmosfery. Kaczkan oferuje jednak zdecydowanie coś więcej niż po prostu beżowe lub po prostu brązowe podłogi! W kolekcjach Top of The World i Beauty of Oil znajdziemy parkiety jasne i ciemne, z białymi lub szarymi wybarwieniami i przetarciami. 

Top of The World

To kolekcja światowej klasy podłóg lakierowanych, dostępna w aż dwunastu wybarwieniach, z których każde pozwala na dowolne zaaranżowanie wnętrza, z użyciem ulubionych kolorów i stylów oraz stworzenie wyjątkowej atmosfery w domu, mieszkaniu czy biurze.

Thermo Coffee i Czarny Onyx to najciemniejsze z podłóg Kaczkan, które każdemu wnętrzu dodają mocnego i eleganckiego charakteru. W zależności od kolorów i mebli, którymi uzupełnimy pomieszczenie - ciemny parkiet będzie sprzyjał budowaniu przytulnej atmosfery rodzinnego salonu lub gustownej i profesjonalnej atmosfery nowoczesnego biura. Podłoga w optyce surowego drewna (Dąb Pure Forest) będzie idealną bazą do aranżacji w stylu nowoczesnego minimalizmu lub stylu skandynawskim i pozwoli na stworzenie klimatycznego wnętrza, w którym każdy użytkownik będzie się czuł jak u siebie.

Jasne i chłodne odcienie podłóg z kolekcji Top of The World (m.in. Dąb Alaska, Dąb White Pearl i Grey Pearl), uzupełnione ciepłymi kolorami ścian i dodatków umożliwią zaaranżowanie neutralnej w odbiorze przestrzeni, w której będzie panowała atmosfera spokoju i harmonii, osadzona w eleganckich, nowoczesnych ramach. Klasyczne, ciepłe w odbiorze parkiety (takie jak choćby Dąb Whisky) to ponadczasowa baza dla przytulnych i gustownych równocześnie wnętrz.

Beauty of Oil

To kolekcja zachwycających podłóg olejowanych, satynowych i ciepłych w odbiorze, idealnie wpisujących się we wnętrza pełne rodzinnego ciepła, sprzyjające budowaniu przyjemnej atmosfery.

White Truffle i Wild Oil będą doskonałą bazą do nastrojowych aranżacji, pełnych klimatycznego ciepła, z kameralną i intymną atmosferą. Podłoga California Dream House pozwoli, zgodnie ze swoją nazwą, zaaranżować wnętrz inspirowane gorącym klimatem i eleganckimi rezydencjami Kalifornii. Parkiety w wybarwieniu Grey Shadow i Pure Forest (w optyce surowego drewna) ułatwią stworzenie awangardowych i industrialnych wnętrz, o minimalistycznym charakterze i atmosferze wiejskiej chaty lub przemysłowej przestrzeni, zaadaptowanej na użytek nowoczesnego mieszkania. 

Kolory ścian, mebli i dodatków dobierz do parkietu

Parkiet będzie miał decydujący wpływ na atmosferę wnętrza, ale kolor ścian, mebli i dodatków również będzie bardzo istotny. Sięgając w aranżacji wnętrza po barwy monochromatyczne (różne odcienie tego samego koloru) uzyskamy efekt harmonijnej przestrzeni o ponadczasowym charakterze, klasycznej i minimalistycznej w odbiorze.

Użycie barw pokrewnych (sąsiadujących ze sobą na kole barw) pozwoli stworzyć wnętrza bardzo wyraziste i pełne energii, a zastosowanie w aranżacji barw uzupełniających (położonych naprzeciwko siebie na kole barw) da nam efekt eleganckiego wnętrza, o mocnym, pełnym energii charakterze. W przypadku zastosowania barw pokrewnych i uzupełniających należy postawić na maksymalnie 2 - 3 kolory (większa ich ilość będzie przytłaczać i wprowadzać chaos do wnętrza) oraz odpowiednie wyważenie barw chłodnych i ciepłych. 

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.