13.12.2019

Betonowe ściany i drewniana podłoga. Czy ten romans ma szanse powodzenia?

Drewno i beton, czyli z pozoru najbardziej niedobrana para, jaką jesteśmy sobie w stanie wyobrazić. Drewno to przecież 100% natury, które zastosowane we wnętrzach dodaje im stonowanej elegancji, podkreśla niekwestionowany związek człowieka z przyrodą i jest wyrazem szacunku dla niej (pod warunkiem oczywiście, że drewno pozyskiwane jest zgodnie z zasadami świadomego zarządzania zasobami natury).

Beton to materiał wynaleziony w starożytności i określany mianem sztucznego kamienia, który upowszechnił się jako materiał budowlany w XIX wieku. Stwardniała mieszanka betonowa powstaje po połączeniu cementu (będącego spoiwem), kruszywa (pochodzenia organicznego lub mineralnego) oraz wody - w zależności od zastosowanej receptury uzyskujemy beton o różnych parametrach i zastosowaniu. Jak połączyć drewno i beton we wnętrzu? Czy te dwa tak różne materiały mogą stworzyć udany mariaż aranżacyjny? 

Ładnemu we wszystkim (i ze wszystkim!) ładnie

Drewniane parkiety Kaczkan idealnie nadają się do zilustrowania powiedzenia przytoczonego powyżej. Ponadczasowy design, doskonałe wykonanie i świetna jakość tych drewnianych podłóg umożliwiają ich zastosowanie w każdym wnętrzu, bez względu na jego gabaryty, styl i kolorystykę oraz przeznaczenie. I w każdym jednym będą się prezentowały po prostu ładnie! Parkiety wykonywane z dębu szypułkowego z lasów Warmii i Mazur, pozyskiwanego w poszanowaniu natury, zgodnie z wszelkimi wytycznymi i normami - harmonijnie komponują się z dowolnymi dodatkami i meblami, wykonanymi z różnego rodzaju materiałów. Elegancki parkiet drewniany stanowi bowiem ładne i uniwersalne tło dla każdej aranżacji i nie traci nic ze swojej urody po zestawieniu go z tworzywami sztucznymi, stalą czy... betonem! 

Beton na ścianach - drewno na podłodze 

Pomysł na beton we wnętrzach to inspiracja pochodząca ze stylu industrialnego, który opierał się na wykorzystywaniu i podkreślaniu urody surowych wnętrz fabryk i magazynów, adaptowanych na potrzeby mieszkaniowe - we wnętrzach królował wiec beton oraz cegły i stal. Współcześnie beton (w różnych postaciach - klasycznej zaprawy, lekkich betonowych płyt lub farb pozwalających uzyskać betonowy kolor i strukturę) stanowi jednej z najczęściej stosowanych elementów aranżacyjnych na ścianach, w niemal wszystkich pomieszczeniach domów, a jego surowość i chłód łagodzą wysokiej klasy, drewniane podłogi.  

A może zastosować odwrotne rozwiązanie? Aranżacja, w której beton będzie na podłodze, a drewno na ścianie to alternatywny sposób i intrygujący pomysł na zastosowanie obydwu materiałów we wnętrzu. Odważni projektanci oraz właściciele dużych, otwartych przestrzeni w nowoczesnych domach mogą stworzyć w ten sposób niebanalną aranżację, w której zimną w odbiorze, betonową podłogę będą równoważyć deski zdobiące np. jedną ścianę we wnętrzu (lub fragment tej ściany). Takie rozwiązanie sprawdzi się np. w przestronnym salonie, w którym dębowe elementy kolekcji Wall of Wood firmy Kaczkan ozdobią ściany korytarza, ścianę stanowiącą zagłowie w sypialni lub pionową płaszczyznę będącą tłem dla strefy wypoczynkowej. 

Podłogi drewniane Kaczkan pasujące do betonu

Firma Kaczkan doskonale orientuje się w aktualnych trendach wnętrzarskich i tworząc swoje kolekcje bądź ich kolejne elementy - dokłada wszelkich starań, by produkty jak najpełniej odpowiadały na potrzeby i oczekiwania Klientów. Najmodniejsze wnętrza? Nowoczesne i minimalistyczne, industrialne oraz skandynawskie - wszystkie utrzymane w jasnych kolorach (przede wszystkim szarościach i beżach), z ewentualnymi ciemniejszymi lub kolorowymi akcentami oraz umeblowane za pomocą funkcjonalnych sprzętów, najczęściej o prostych formach. 

Beton wyśmienicie wpisuje się zarówno w wnętrza urządzone w stylu industrialnym, jak i te nowoczesne i minimalistyczne. W kolekcjach Beauty of Oil znajdą Państwo przepiękne parkiety w różnych wybarwieniach, które idealnie wpiszą się we wnętrza z betonem w roli głównej. Rewelacyjnym dopełnieniem tych najmodniejszych aranżacji będzie Grey Shadow dostępny w klasie Rustical i Country, charakteryzujących się urozmaiconym, naturalnym rysunkiem, dobrze widocznymi sękami i przebarwieniami. Intrygującego charakteru dodają podłodze niezwykle efektowne, szare smugi na powierzchni desek, dzięki którym olejowany parkiet Grey Shadow doskonale wpisuje się we wnętrza w stylu loftowym i industrialnym oraz nowoczesnym, z designerskim betonem na ścianie lub innych, dowolnych elementach. 

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.