20.12.2019

Jaka jest ulubiona podłoga Św. Mikołaja?

Święty Mikołaj to niekwestionowany bohater grudnia, dostarczyciel mnóstwa pozytywnych emocji i niezwykłych prezentów.

Autorytetem tego jegomościa w czerwieni często podpierają się rodzice, zwracając uwagę swoich pociech na nieodpowiednie zachowanie - bo przecież "Mikołaj patrzy i wszystko widzi!". A skoro Mikołaj patrzy i wszystko widzi, to z pewnością nie jest mu obojętne, po jakiej podłodze stąpa, prawda? Zwłaszcza, że stąpać musi cicho i bezpiecznie, by żadnego śpiącego dziecka nie obudzić i nie zepsuć żadnej schowanej w worku zabawki podczas niekontrolowanego upadku w wyniku poślizgnięcia. Po jakiej podłodze najchętniej chodzi Mikołaj, a jaka najbardziej przypadła do gustu Pani Mikołajowej? Podłogi drewniane Kaczkan doskonale wpisują się w radosną atmosferę Bożego Narodzenia, stanowiąc elegancką i uniwersalną bazę dla świątecznych dekoracji i rodzinnych spotkań. 

Naturalnie i z klasą - idealnie! 

Drewno to ten materiał, który harmonijnie wpisuje się we wszystkie wnętrza, bez względu na ich styl, kolorystykę i charakter. Drewniane podłogi są maksymalnie uniwersalne i stanowią świetną bazę dla wszelkich dekoracji, również tych świątecznych. Bożonarodzeniowe ozdoby? Żywa choinka należy do tych najważniejszych - większość z nas nie wyobraża sobie grudnia bez zapachu iglastego drzewka w domu, kolorowych bombek i klimatycznych światełek. Choinka doskonale wygląda w każdym wydaniu i na każdym tle, choć nie sposób zaprzeczyć, że najlepiej prezentuje się właśnie postawiona na podłodze z drewna!

Wybór Mikołaja? Naturalne odcienie dębowego drewna, w klasycznym, transparentnym lakierze lub oleju, z wyraźnie widocznym rysunkiem drewna! Taka podłoga dodaje każdemu wnętrzu ponadczasowej elegancji i klasy, czyli cech idealnych biorąc pod uwagę wyjątkowy charakter świątecznych spotkań z najbliższymi. Wnętrza zaaranżowane w oparciu o tradycyjne, dębowe drewno odznaczają się  subtelną wytwornością i szykiem, będąc równocześnie maksymalnie naturalnymi i przyjemnymi w odbiorze. Ponadto dębowe deski na podłodze lub ścianie wyśmienicie wpisują się w pomieszczenia o różnej wielkości. 

Wild Oil - idealna baza aranżacji na co dzień i na Święta

Wild Oil to dębowy parkiet z kolekcji Beauty of Oil. W klasie Rustical Premium wyróżnia się wyrazistym rysunkiem, licznymi sękami (małymi i średnimi) oraz delikatnymi przebarwieniami, dzięki którym podłoga może sprawiać wrażenie cieniowanej. Z kolei w klasie Country widoczne są duże sęki i wypełnione pęknięcia oraz (sporadycznie!) drewno bielaste, dzięki czemu efekt jest maksymalnie różnorodny i naturalny jednocześnie. Wyjątkowy charakter drewna doskonale podkreślona pokrycie klepek klasycznym, transparentnym olejem. Wild Oil pozwala na stworzenie wnętrz maksymalnie nastrojowych, przywodzących na myśl chwile spędzone w rodzinnym domu lub wiejskiej chacie dziadków czy pradziadków. 

W pierwszej z nich, oprócz małych i średnich sęków, dopuszcza się występowanie delikatnych przebarwień, co powoduje, że podłoga może sprawiać wrażenie cieniowanej. Natomiast decydując się na deski w klasie Country, można uzyskać ciekawy efekt postarzanej podłogi, z widocznymi dużymi sękami, wypełnionymi pęknięciami i sporadycznie występującym drewnem bielastym. Ostatnia z klas daje najbardziej naturalny efekt estetyczny.

Clear Oak - jeśli nie podłoga, to... ściana?! A może jedno i drugie?

Dębowe deski równie dobrze prezentują się na ścianach! To równocześnie nowoczesna i bardzo stylowe rozwiązanie aranżacyjne, które dodaje wnętrzom bezdyskusyjnej elegancji, tworząc klimatyczną przestrzeń - idealną zarówno do celebrowania codzienności, jak i świętowania szczególnych okazji. Dąb pokryty olejem lub transparentnym lakierem (z kolekcji Wall of Wood) ma ciepły, lekko miodowy odcień, a ułożony na ścianie tworzą gładką powierzchnię, która dodaje wnętrzu przytulności i przyjaznego, rodzinnego charakteru. 

Dąb Pure Forest - bez żadnych śladów!

Dąb Pure Forest to zdecydowany faworyt Mikołaja i Mikołajowej. Pani Mikołajowa docenia szlachetny i ponadczasowy wygląd tej podłogi w optyce surowego drewna oraz jej trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne i zabrudzenia. Zwłaszcza to ostatnie! Na deskach Dębu Pure Forest nie widać ani śladów wielkich, mikołajowych stóp, ani małych stópek pomagających mu elfów, ani nawet racic reniferów, które potrafią bezpardonowo wmaszerować do salonu (Rudolf...!). 

Mikołaj, miłośnik tradycji i surowych klimatów, docenia wykończenie desek za pomocą supermatowego lakieru, który jednocześnie gwarantuje podłodze doskonałą wytrzymałość (charakterystyczną dla podłóg lakierowanych właśnie) i pozostawia nas z wrażeniem, że to stylowa podłoga olejowana. Nie bez znaczenia jest oczywiście fakt, że Pani Mikołajowa nie czyni mu wyrzutów z powodu śladów, które zwykle zostawia na podłodze - na Dębie Pure Forest po prostu ich nie widać! No i wypadające z worka prezenty nie powodują żadnych zniszczeń- co lakier, to lakier! 

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.