22.01.2020

Wywiad z Kamilą Piętką-Rakowiecką - projektantką wnętrz Na Antresoli

Drewno to jeden z ulubionych materiałów architektów i projektantów wnętrz. Zastosowanie go w przestrzeni mieszkania czy domu wymaga jednak doskonałej znajomości tego naturalnego materiału, jego cech i właściwości oraz walorów użytkowych.

Odpowiednio użyte drewno gwarantuje doskonały efekt i uzyskanie wnętrza z charakterem, równocześnie maksymalnie eleganckiego i przytulnego. Po drewno często sięgają w swoich projektach i realizacjach członkinie zespołu pracowni Na Antresoli, która od sześciu lat oferuje kompleksowe projektowanie wnętrz funkcjonalnych i pięknych jednocześnie, spełniających wszelkie potrzeby i oczekiwania ich użytkowników. 

Spotykamy się z Kamilą Piętką-Rakowiecką, która w Na Antresoli zarządza projektami i czuwa nad ich realizacją. Pretekstem do spotkania i rozmowy oraz okazją do zadania kilku pytań Kamili jest jedna z ostatnich realizacji biura projektowego: Nowe Partynice. Doskonała równowaga i harmonia tego projektu, którego bazą jest olejowana podłoga Pure Forest marki Kaczkan... po prostu zachwyca. 

Wnętrze wydaje się nieco surowe z małą ilością mebli. Komu dedykuje Pani takie wnętrza ?
Dom ma być miejscem wyciszenia i odpoczynku. Tę przestrzeń dedykuję osobom, które cenią sobie spokój, harmonię i dobry skandynawski design.

Wnętrza są bardzo jasne i czuć przestrzeń i oddech - jak udało się osiągnąć taki efekt ?
Osiągnęłam ten efekt dzięki małej ilości mebli i minimalistycznemu podejściu. Drewniana podłoga w odcieniu naturalnego dębu w połączeniu z jasnymi meblami ze sklejki i białego lakieru tworzą nieinwazyjną przyjemną przestrzeń. Ściany zostały pomalowane moim ulubionym kolorem ncs 500n, czyli delikatnej złamanej bieli.

We wnętrzu widać zastosowano wiele elementów drewnianych skąd taki pomysł?
Uwielbiamy drewno, to naturalny i przyjemny materiał. Dodaje wnętrzu ciepła. Drewno jest niezbędnym elementem skandynawskiego designu. Inwestorzy często podróżowali do Finlandii i zakochali się w tamtejszej estetyce. Stąd wnętrze w skandynawskim klimacie.

Jaką rolę w Pani projektach odgrywa podłoga?
Podłoga jest bazą dla projektu. W zależności od rodzaju podłogi w różny sposób eksponowane są meble.

Czym powinniśmy się według Pani kierować przy wyborze podłogi do naszego wnętrza?
Przede wszystkim aspektem użytkowym. Każda rodzina funkcjonuje w inny sposób i ma inne potrzeby. Nie ma rozwiązanie dobrego dla każdego. W momencie gdy cenimy sobie „ciepłą podłogę” to drewno jest idealnym rozwiązaniem- możemy śmiało biegać w skarpetkach. Jednak gdy mamy ogrzewanie podłogowe to nie możemy zastosować litej deski. W tym przypadku zastosowaliśmy deskę dwuwarstwową, którą śmiało możemy kłaść na podłogówkę. W przypadku rodzin, które mocno eksploatują podłogę (chodzą po domu w butach, mają zwierzęta) drewno nie będzie idealnym rozwiązaniem.

Dlaczego do tego wnętrza  wybrała Pani podłogę Pure Forest w oleju? Jakie są jej główne zalety.
Kierowałam się względami estetycznymi. W kwestii rodzaju wykończenia zawsze radzę się specjalistów jakie rozwiązanie będzie najlepsze dla danego Inwestora. W tym przypadku Inwestorom nie zależało na niezniszczalności powłoki, ale na najbardziej naturalnym efekcie.

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.