11.02.2020

Jaka podłoga najlepiej pasuje do stylu modern boho?

Modern Boho to styl, który podbija serca oraz wnętrza mieszkań i domów. W świecie, który dąży do luksusowego minimalizmu i podporządkowuje się coraz liczniejszym zasadom, normom i konwenansom.

Modern Boho jest powiewem świeżości, która odzwierciedla się w mocno zindywidualizowanych wnętrzach, swobodzie i pełnej wolności wyborów dokonywanych przez właścicieli nieruchomości. Wystrój wnętrz w stylu Modern Boho to artystyczny miszmasz, polegający na łączeniu i zestawianiu ze sobą elementów z różnych kultur i epok. Jak urządzić wnętrza w stylu Modern Boho? Jaka podłoga drewniana będzie idealną baza dla tego stylu? 

Styl Modern Boho - pochodzenie i definicja

Boho pochodzi od słowa bohema, którym określa się środowiska artystyczne otwarcie demonstrujące pogardę dla materializmu, konwenansów i norm społecznych, wspólnie się bawiące i wspólnie tworzące. Genezą bohemy jest francuskie la bohème, oznaczające cyganerię. To właśnie koczowniczy styl życia Cyganów, ich wolność i swobodne czerpanie z rozmaitych kultur są najistotniejszą inspiracją i początkiem eklektycznego stylu Boho, którego początki sięgają XIX wieku, a szczytowa popularność przypada na lata 60. i 70. XX wieku.

Obecnie Boho przeżywa swój renesans, ale w nowoczesnej formie - dopasowanej do potrzeb i oczekiwań oraz poczucia estetyki współczesnego człowieka. Modern Boho to wciąż brak zasad i wytycznych oraz absolutna dowolność wyboru kolorów, sprzętów i mebli, którymi się otaczamy. Tym jednak, co odróżnia Modern Boho od Boho jest jakość poszczególnych elementów wystroju - obecnie sięgamy po produkty wykonane przede wszystkim z naturalnych, solidnych materiałów (takich jak choćby dębowe drewno!) oraz akcesoria, które gwarantują nie tylko designerski efekt, ale również trwałość i funkcjonalność. 

Urządź się w stylu Modern Boho

Boho często nazywany jest stylem wolnych dusz, dlatego próżno szukać gotowego przepisu na wnętrze. Aranżacje Modern Boho mają być "nasze" i w maksymalnie naturalny sposób zaspokajać wszelkie oczekiwania i potrzeby oraz gwarantować wygodę wszystkim domownikom. I choć do najważniejszych zasad i wytycznych wystroju wnętrz w stylu Modern Boho należy... brak zasad i wytycznych, to można zauważyć kilka cech wspólnych dla większości aranżacji w tym stylu. Oto one:

  • niedbały, ale wyważony eklektyzm polegający na łączeniu w jednym wnętrzu, w sposób absolutnie swobodny, elementów często niezgodnych ze sobą, np. pochodzących z różnych epok / lat i stylów - w aranżacjach łączy się np. nowoczesne, funkcjonalne meble wypoczynkowe z komodami czy szafami odziedziczonymi po przodkach lub zdobytymi na pchlich targach;
  • dowolne dobieranie i łączenie ze sobą wzorów, materiałów i fasonów, dotyczy to przede wszystkim dodatków i akcesoriów, ale również mebli czy elementów bazowych - w aranżacjach łączy się np. kolorowe, metalowe meble z podłogą z naturalnego drewna, a wzorzyste tekstylia stosuje właściwie bez żadnych ograniczeń, wedle własnego uznania i gustu;
  • w wystroju mogą pojawiać się ludowe i folklorystyczne wzory, obok drogocennych dzieł sztuki i ozdób wywodzących się z popkultury; 
  • nowoczesne sprzęty AGD i RTV mogą być "opakowane" w retro - obudowy;
  • istotne miejsce wśród dekoracji zajmują przedmioty wykonane ręcznie oraz pochodzące z recyclingu - dbałość o ekologię jest cechą wyróżniającą styl Modern Boho od pierwotnego Boho.

Modern Boho to możliwość stworzenia we wnętrzu retro-nowoczesnego bałaganu w doskonałym stylu. Ważne, aby zadbać o solidną i ponadczasową bazę naszej aranżacji. Podłoga? Drewniana! Z doskonałej jakości drewna dębowego! 

Pure Forest - naturalna podłoga z charakterem

Pure Forest to podłoga, która swoim wyglądem przypomina surowy dąb. To idealna baza dla stylu Modern Boho, w którym liczy się oryginalność, niepowtarzalność wzorów i zdecydowany, mocny charakter. Podłoga drewniana Pure Forest, z wyrazistym rysunkiem drewna, z dobrze widocznymi słojami i sękami, urozmaiconą kolorystyką i przebarwieniami oraz wykończona olejem o wzmocnionej odporności będzie solidną podstawą każdej, nawet najbardziej zwariowanej wariacji na temat współczesnego Boho. Doskonała jakość parkietu dwuwarstwowego w odsłonie Pure Forest to dodatkowo gwarancja maksymalnej trwałości podłogi, którą będzie można z satysfakcją użytkować przez długie lata. 

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.