28.02.2020

Wywiad z Moniką Adamczyk-Popiel - MAP Studio

Kolejny aranżacja wnętrza, w którym ważną rolę ponadczasowej, eleganckiej bazy powierzono podłodze Kaczkan to świetna okazja do spotkania i rozmowy o tym, co inspiruje współczesnych projektantów i czym kierują się w swojej pracy.

Dzisiaj mamy ogromną przyjemność przeprowadzenia krótkiego wywiadu z Moniką Adamczyk - Popiel, założycielką pracowni projektowej MAP Studio. Monika Adamczyk - Popiel jest absolwentką Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Krakowskiej. Jej praca dyplomowa otrzymała nominację do nagrody Dyplom Roku SARP za projekt Centrum medyczne w Aleppo, nominację do polsko - niemieckiej nagrody BDA-SARP oraz krakowską nagrodę SARP za najlepszy Dyplom Roku. 

MAP Studio realizuje zlecenia od klientów prywatnych, jak i firm. Każdy projekt jest unikatowy, optymalnie dopasowany do indywidualnych potrzeb inwestora, w pełni odpowiadający jego oczekiwaniom. Tym, co wyróżnia realizacje MAP Studio jest prostota i minimalizm, w których tkwi niezwykła siła budowania wyjątkowej atmosfery we wnętrzach. Aranżacje są maksymalnie funkcjonalne i ponadczasowo eleganckie. Pierwsze skrzypce we wnętrzach grają naturalne materiały najwyższej jakości - przede wszystkim nasze ukochane drewno, ale również wysokogatunkowe tkaniny i surowy kamień. Monochromatyczne aranżacje przełamują detale - w zależności od wnętrza, są to mosiężne lub stalowe dodatki, oryginalne wzory i faktury materiałów, ale również... żywe kwiaty w designerskich donicach. 

Monika Adamczyk - Popiel, w jednym ze swoich ostatnich projektów, postawiła na podłogę Simple Living, czyli klasyczną jodełkę marki Kaczkan. Jakie cechy dębowej podłogi w jodełkę sprawiły, że to właśnie ona stała się bazą dla całej aranżacji? 

1. Jakie kolory przeważają w tym projekcie?

Wnętrze wydaje się minimalistyczne w barwach.Tak jak w większości moich projektów, tak i w tym dominuje minimalizm przełamany klasycznymi dodatkami. Mieszkanie zostało zaprojektowane w ciepłych, naturalnych barwach. Istotą każdego projektu jest to, by dla użytkownika dom był miejscem wyciszenia i relaksu.

Zawsze stawiam na funkcjonalność rozwiązań oraz detal. Odpowiednio dobrany dopełnia proste wnętrze i tworzy unikatową atmosferę. Minimalistyczne formy oraz szarość przełamują ciepłe barwy. To one sprawiają, że wnętrze staje się przytulne. Materiały, które stosuję odgrywają kluczowe znaczenie. Surowy kamień, minimalistyczny dobór barw przełamują mosiężne dodatki i ciepłe odcienie tkanin o unikatowych fakturach. Dopełnieniem projektu jest sztukateria oraz klasyczna podłoga w jodełkę nadająca klasy i elegancji.

2. W sypialni widać przeszklenia, czy to sposób na powiększenie wnętrza?

Przeszklenia oczywiście dają efekt powiększenia wnętrza ale przede wszystkim odpowiedniego nasłonecznienia pomieszczenia.

3. Dlaczego wybór takiej klasycznej podłogi w jodełkę?

Wybór podłogi jest dla mnie kluczowym elementem projektu. Już we wczesnym stadium koncepcji wiedziałam, że podłoga drewniana o klasycznym układzie w jodłę będzie świetną decyzją. Minimalistyczne wnętrze zostało ocieplone pięknym odcieniem dębu dając spektakularny efekt. Zastosowana w realizacji podłoga - Dąb Natur z szarym olejem idealnie wpisała się w kolorystykę wnętrza a układ w jodełkę klasyczną dodał elegancji we wnętrzu. Dodatkowym atutem podłogi jest niewątpliwie jej jakość i odporność na użytkowanie.

4. Jakie emocje będzie czuła osoba przebywająca w tym mieszkaniu?

Wchodząc do mieszkania od razu czuć, że jest niezwykle przytulne i pełne harmonii. Zastosowane barwy oraz materiały wzajemnie się uzupełniają tworząc stonowane i naturalne wnętrze sprzyjające wyciszeniu oraz odprężeniu.

5. Kompromis wizja projektanta i wymagania klienta, czy to możliwe?

Wymagania oraz wytyczne klienta zawsze stanowią kluczowy aspekt podczas aranżowania wnętrza. Architekt powinien wskazać inwestorowi najbardziej optymalne rozwiązanie. Efekt końcowy jest zatem kompromisem pomiędzy wizją architekta a oczekiwaniami inwestora.

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.