11.05.2020

Styl modern country - ciepła nowoczesność w naturalnym wydaniu

Country to przede wszystkim styl w muzyce rozrywkowej, który łączy elementy bluesa, rocka i folkloru. W country śpiewa się tak, jak aktualnie w duszy gra, choć zawsze z przytupem i mocnym akcentem na relacje z ludźmi. Jednak country to również styl życia - wypełniony prostymi radościami, nieformalny (lub wręcz luzacki) oraz kultywujący tradycje i wartości charakterystyczne dla wiejskiego życia.

Styl country we wnętrzach? Doskonała hybryda funkcjonalności i komfortu, pozwalająca na czerpanie z życia tzw. simple joys. To mocno indywidualne wnętrza, w których główną rolę gra naturalne drewno - zastosowane na podłogach i ścianach, a nawet na sufitach oraz w masywnych meblach.

Współczesny skansen? Nic z tych rzeczy! Modern country to nowoczesna, mocno odświeżona i dopasowana do potrzeb i oczekiwań postępowego człowieka odsłona tego klasycznego stylu kowbojskiego. Doskonałym przykładem awangardowego podejścia do stylu country jest wnętrze zaprojektowane przez Martę Czerkies, właścicielkę marki Marta Czerkies Home Designer. W aranżację w stylu modern country rewelacyjnie wpisała się podłoga Kaczkan. 

Modern country - najważniejsze cechy stylu

Modern country to styl szukający równowagi między nowoczesnym minimalizmem, naturalnymi materiałami i prostymi formami a nostalgią, tęsknotą za spokojem wiejskiego życia i wygodą dostępną tu i teraz. Aranżacje w stylu modern country rewelacyjnie eksponują naturalne piękno surowego drewna na podłogach, ścianach i sufitach, ale w sposób nie mający nic wspólnego z tradycyjną boazerią. To nowoczesne rozwiązania i awangardowe sposoby eksponowania desek, ich oryginalnego rysunku, usłojenia, sęków i wszelkich niedoskonałości. We wnętrzach pojawiają się stylowe meble, raczej ciężkie i mocno dominujące, dodające przestrzeni charakteru i zdecydowanie ją definiujące. Kolory? Najczęściej trzy lub cztery, wybrane z mocno ograniczonej palety: biel, kość słoniowa, beże, brązy, szarości i czerń. Wnętrza urządzone w stylu modern country mają uniwersalny i międzynarodowy charakter.

Projekt Marty Czerkies w stylu modern country 

Wszystkie walory nowoczesnej odsłony country doskonale ilustrują wnętrza zaprojektowane przez Martę Czerkies, właścicielkę Marta Czerkies Home Design. To idealnie wyważony projekt, w którym dominuje prostota, surowe drewno i szary beton, a chłodne i stylowe tekstury harmonijnie łączą się z rustykalnymi akcentami, kanapą z miękkimi poduszkami czy obrazem wprowadzającym do pomieszczenia dystans i lekkość. Kolorem dominującym we wnętrzu jest głęboka czerń i betonowa szarość, które dodają kuchni i salonowi zdecydowanego charakteru, a ocieplone karmelowymi brązami oraz odpowiednio dobranym oświetleniem - tworzą przestrzeń maksymalnie komfortową, idealną do wypoczynku. 

We wnętrzach w stylu modern country zaprojektowanych przez Martę liczy się jakość i solidność każdego elementu - widać je choćby w stylowych zydlach ustawionych przy kuchennej wyspie czy skórzanych krzesła stojących wokół masywnego stołu. Z ogromną przyjemnością odnotowujemy również, że projektantka kolejny raz sięgnęła po produkty Kaczkan. Tym razem główne skrzypce we wnętrzu gra podłoga Wild Oil, wykonana z szerokich i długich desek w klasie country, ale drewno pojawia się również na ścianach i części sufitu. 

Podłoga Wild Oil - idealna do wnętrz w stylu modern country

Wild Oil to jedna z tych podłóg marki Kaczkan, która absolutnie zachwyca swoją oryginalnością i naturalnością, nieregularnym rysunkiem, obecnością licznych sęków i wyjątkową barwą każdej deski, która została podkreślona poprzez pokrycie drewna transparentnym olejem. We wnętrza urządzone w stylu modern country doskonale wpisuje się drewno w klasie country, czyli deski o urozmaiconej kolorystyce i dopuszczalnych przebarwieniach, dowolnym układzie słojów oraz zdrowych i zepsutych (czarnych) sękach, sękach wypadających i spękaniach. Podłogi Wild Oil dostępne są w różnych rozmiarach - sięgając po szerokie i długie deski (w projekcie Marty Czerkies zastosowano deski o wymiarach 190x2000 mm), uzyskujemy efekt podłogi przyciągającej uwagę, maksymalnie solidnej i przytulnej jednocześnie, nawiązującej do wiejskich rezydencji w najlepszym stylu.  

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.