14.09.2020

Dom w stylu Art déco - coffee projekt ARTE

Art deco to wyjątkowy styl, który rozwinął się w latach 20. XX wieku, w odpowiedzi na secesyjny brak dyscypliny w aranżowaniu i dekorowaniu wnętrz. Art deco, tłumaczony luźno jako sztuka dekorowania, łączył i podkreślał wagę funkcjonalności i nowoczesności poszczególnych elementów we wnętrzach, dbając równocześnie ich perfekcyjne wykonanie i wykończenie przedmiotów użytkowych.

Współczesne wnętrza w stylu art deco wymagają zastosowania najwyższej jakości materiałów, co do których odbiorca nie ma żadnych wątpliwości, że pochodzą z segmentu premium. To wnętrza zachwycające elegancją, oryginalnością i funkcjonalnością - równocześnie! Projekt ARTE jest doskonałym przykładem stylu Art deco w nowoczesnej odsłonie. 

House Loves - projektowanie z miłością

House Loves to marka stworzona przez Karolinę Zagrodzką. Projektantka realizuje się na kilku wnętrzarskich frontach, z równą przyjemnością zapraszając nas do swojego świata, pełnego inspirujących wnętrz i praktycznych porad (blog houseloves.pl to jeden z największych blogów wnętrzarskich w Polsce, wielokrotnie doceniany, wyróżniany i nagradzany w wielu różnych konkursach), jak i oferując profesjonalne usługi projektowania wnętrz.

Wszystkie projekty Karoliny Zagrodzkiej łączy przekonanie projektantki, że dom powinien być miejsce zaprojektowanym z miłością, idealnie wyważonym, równocześnie eleganckim i funkcjonalnym oraz w pełni odpowiadającym na indywidualne potrzeby jej Klientów. 

Projekt ARTE - Art deco w doskonałym wydaniu

Projekt ARTE to niewielkie mieszkanie, które zaskakuje ponadczasową elegancją i charakterem, doskonałą jakością poszczególnych elementów i maksymalną funkcjonalnością całości. Ten projekt House Loves powstał w oparciu o najistotniejsze cechy stylu Art deco, miłości do szykownych form i najwyższej jakości materiałów: welurów, złota, marmuru i drewna oraz bezdyskusyjnej funkcjonalności.

We wnętrzach mieszkania znalazły się więc proste w formie, pojemne i wygodne w użytkowaniu meble uzupełnione antycznymi dodatkami (np. stylowy fotel czy komoda), ciężkie, mięsiste tkaniny, marmurowe panele oraz złote detale w łazience i kuchni (armatura, oświetlenie). Baza projektu jest dębowa podłoga, która doskonale równoważy i tonuje wszystkie zabiegi aranżacyjne, sprawiając, że cały projekt jest maksymalnie przyjemny dla oka.  

Podłoga Kaczkan Premium Dąb Coffee w projekcie ARTE

Bazą projektu ARTE jest jedna z naszych najpiękniejszych podłóg: Dąb Coffee z kolekcji Top of the World.

Dąb Coffee - ponadczasowa moc termowanego drewna

Deski w klasie Rustical Premium, poddane obróbce termicznej oraz zabezpieczone lakierem UV, to produkt bardzo elegancki i w najwyższym stopniu funkcjonalny. Każda deska jest jedyna w swoim rodzaju, rewelacyjnie, głęboko wybarwione, w kolorach od słodkiego karmelu, przez ziarnka kawy, po kolor głęboko czekoladowy, z dobrze widocznymi, naturalnymi, małymi i średnimi sękami. Podłoga Dąb Coffee jest bardzo trwała i wytrzymała, odporna na uszkodzenia mechaniczne, na wilgoć i zmiany temperatur.  

Różne długości - naturalny efekt 

W projekt ARTE idealnie wkomponowały się klepki w jednej szerokości: 188 mm. Użyto natomiast desek w aż trzech długościach: 1700, 1800 i 2000 mm, co pozwoliło na uzyskanie maksymalnie naturalnego efektu. 

Deski dębowe do każdego wnętrza

Podłoga Kaczkan została zastosowana w całym mieszkaniu, również w pomieszczeniach wymagających podwyższonej trwałości i odporności - w kuchni i w holu. Dąb Coffee harmonijnie wpisał się we wnętrza, idealnie komponując się zarówno z białymi meblami w holu i kolorowymi meblami antycznymi w salonie, jak i z meblami kuchennymi wykończonymi orzechowym fornirem. To ostatnie zestawienie dwóch gatunków drewna było oczywiście najbardziej wymagające, ale termowane, ciemne, rewelacyjnie wybarwione dębowe deski spisały się wyśmienicie.

Jesteśmy pewni, że właściciele tego niezwykle gustownego lokum, docenią wszystkie walory naszej dębowej podłogi, jej rewelacyjny wygląd i funkcjonalność, które pozwolą na satysfakcjonujące użytkowanie całości przez długie lata. 

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.