30.11.2020

Ponadczasowa elegancja, biel i złoto, funkcjonalność i komfort... To wszystko w jednym wnętrzu? Tak! Oto inspiracje i podpowiedzi od Kamili Piętki - Rakowieckiej.

Spotkania z architektami to dla nas nie tylko przyjemność, ale również bardzo ważne, zawodowe doświadczenie. Podczas rozmów o konkretnych projektach, w których mniejszą lub większą rolę powierzono drewnianym podłogom Kaczkan, mamy możliwość wsłuchania się w opinie o naszych produktach, z pierwszej ręki, od profesjonalistów.

Z każdej takiej rozmowy staramy się wyciągnąć jak najwięcej informacji, które możemy przełożyć na ofertę marki Kaczkan - jeszcze lepiej dopasowaną do potrzeb naszych kontrahentów. Niezwykle inspirująca jest także możliwość zobaczenia naszych podłóg w kolejnych zaskakujących, eleganckich wnętrzach, które nierzadko zmieniają nasz obraz postrzegania danego wzoru czy formatu. 

Z Kamilą Piętką-Rakowiecką, współzałożycielką pracowni Na Antresoli, spotykamy się kolejny już raz. Zespół Na Antresoli, od kilku lat tworzy wnętrza, w których funkcjonalność harmonijnie łączy się z ponadczasową elegancją. To przepiękne projekty, idealnie skrojone i dopasowane do potrzeb i oczekiwań najbardziej wymagających Inwestorów. Architektki odważnie sięgają po elementy z różnych stylów architektonicznych, często płynnie łącząc je we wnętrzach w sposób, który sprawia, że projekt wymyka się sztywnym definicjom. Dzisiaj mamy okazję porozmawiać o jednym z ostatnich projektów pracowni, pięknym, dużym i jasnym mieszkaniu w Pucku.   

Wnętrze jest bardzo wyjątkowe, zachwyca kolorystyką i lekkością. Jaki to styl wnętrza? Czy można go przypisać do powszechnie ustalonych wzorców?

Na pewno główną inspiracją był amerykański styl z nutą Hampton. Nie chcieliśmy jednak, żeby wnętrze było zbyt ciężkie i ozdobne, dlatego zdecydowałyśmy się je przełamać nowocześniejszymi akcentami. Stąd na przykład wybór nowoczesnego oświetlenia.

Wiele osób często nie wiem, w jaki sposób przystąpić do wybierania podłogi drewnianej, od czego zacząć, o czym pamiętać...? Jak powinien wyglądać proces wyboru podłogi do mieszkania?

My do każdego tematu podchodzimy indywidualnie, wsłuchując się w potrzeby inwestorów. W tym przypadku zaczęłyśmy od koloru. White truffle ma niepowtarzalny odcień. Jest zdecydowanie jaśniejszy od klasycznego dębu, ale nie biały. Bielony dąb zazwyczaj traci swój naturalny rysunek drewna, ale tutaj tego problemu nie ma! White truffle ma ciepły odcień i nie wpada niebezpiecznie w zimną szarość, przez którą podłoga mogłaby wydawać się smutna. Dodatkowo Inwestorom zależało na olejowanym wykończeniu, naturalnym i delikatnie surowym, bez efektu podłogi połyskującej w słońcu.

Wnętrza wypełnia wyjątkowa, subtelna kolorystyka. W jaki sposób została dobrana? Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze kolorów do wnętrza?

W tym projekcie od początku było wiadomo, że kolor się nie pojawi. Inwestorka postawiła sprawę jasno: "żadnego koloru". Całe wnętrze jest więc zbudowane na niuansach kolorystycznych oraz odcieniach bieli, szarości, beżu i brązu. Przy wyborze kolorów do wnętrza najważniejszą kwestią jest ich temperatura. Dobrze jest zrobić wcześniej kolaż z wykorzystaniem wszystkich kolorów, które planujemy dla danego mieszkania i zobaczyć jak się ze sobą komponują.

W projekcie można zauważyć złote elementy. Czy takie rozwiązania są tylko dla odważnych inwestorów?

Niekoniecznie. To jest trochę jak z biżuterią. Można mieć tylko złotą obrączkę i nic poza tym, pełen minimalizm. Można również nosić bardzo dużo złotej biżuterii, pięknie i efektownie. Ba! Można nawet łączyć ze sobą srebro i złoto! Z wnętrzami jest tak samo, wymaga to jednak wyczucia i doświadczenia. Jeżeli nie czujemy się w czymś pewnie, to lepiej zastosować zasadę "mniej znaczy więcej”.

Białe wnętrza są niebywale harmonijne, ale co zrobić by nie były zbyt sterylne lub nie odbijały światła?

Zróżnicować biel poprzez zastosowanie rozmaitych faktur i nie przesadzać z połyskującymi materiałami, czyli np. lakierem na wysoki połysk. Dobrze ocieplić wnętrze drewnem, tkaninami i dodać kilka obrazów. Zawsze warto też postawić na rośliny, o ile ktoś ma do nich rękę, oczywiście.

Dziękujemy za rozmowę.

 

Ten projekt na instagramie - https://www.instagram.com/p/CGFnxOwlZED/

Pracownia projektowa Na Antresoli - naantresoli.pl

zdjęcia: Mateusz Szeliga - mateuszszeliga.pl

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.