27.12.2020

Niebanalny i oryginalny projekt "FreeDOM" od studia Vprojekt

Kolejny zachwycający projekt, a wraz z nim - kolejna okazja do inspirującej rozmowy. Tym razem spotykamy się z Weroniką Steffen-Lotarską, założycielką studia projektowego Vprojekt.

Studio działa od ponad 14 lat, a właścicielka ma na swoim koncie dziesiątki wyjątkowych projektów. Nie przesadzimy stwierdzając, że każdy jest wyjątkowy i zdecydowanie wyróżnia się na tle modnych aktualnie realizacji. Weronika konsekwentnie przemyca do wnętrz swoich klientów jej ukochane materiały (drewno i cegłę) oraz urzekające retro meble i dodatki. 

Jedną z najnowszych realizacji studia projektowego Vprojekt są wnętrza FreeDOM, kompaktowego apartamentu, stworzonego dla nietuzinkowej kobiety. Obok przepięknych, żółtych drzwi prowadzących do sypialni (a w swoim "pierwszy życiu" - do stodoły!), designerskich plakatów zdobiących ściany oraz świetnie zaaranżowanej przestrzeni, w której wszystko ma swoje miejsce - doskonale prezentuje się nasza podłoga! Projektantka postawiła na jodełkę francuską w kolorze Grey Shadow. 

Weronikę Steffen-Lotarską pytamy m.in. o to, skąd czerpała inspirację do projektu i dlaczego zdecydowała się zastosowanie jodełki francuskiej Kaczkan we wnętrzachFreeDom.

Zapraszamy do lektury wywiadu.

Pierwsza myśl, jaka się nasuwa patrząc na wnętrze FreeDOM to pytanie: czy ten projekt da się w ogóle zaszufladkować? 

Zdecydowanie NIE! To projekt, który przeciwstawia się szybko zmieniającym trendom i wymyka się wszelkim próbom zdefiniowania go! Sięgnęliśmy po to, co najlepiej pasuje do tych, konkretnych wnętrz i najpełniej odpowiada potrzebom Inwestorki.

Mieszkanie jest bardzo indywidulane. Czy możesz zdradzić, czym inspirował się Inwestor i co inspirowało Ciebie podczas tworzenia tego projektu?

W przypadku FreeDom było dokładnie tak, jak w motcie pracowni Vprojekt: inspiracja zastała nas przy pracy... Inspiracją była po prostu Inwestorka. To silna, zdecydowana kobieta, niezwykle barwa postać, kochająca dobrą muzykę, książkę i sztukę. Poszczególne elementy projektu doskonale oddają kolejne wymienione przez mnie cechy: ciężki stół i ława, unikatowe plakaty, fantazyjne kolory na ścianach w sypialni, no i te awangardowe, żółte drzwi do stodoły, które tutaj prowadzą do sypialni Inwestorki.  

Szalone wnętrze i podłoga w dynamicznym wzorze... Skąd pomysł na takie połączenie i wybór jodełki francuskiej?

Inwestorka od razu wiedziała, że w mieszkaniu nie może zabraknąć jodełki francuskiej! Zdecydowałyśmy się jeszcze ją ożywić sięgając po intrygujące i przyciągające oko płytki położone w strefie kuchennej. Stanowią idealne dopełnienie wyrazistej  i eleganckiej jodełki.

W jaki sposób dobrać kolor drewnianej podłogi do wnętrza? Dlaczego do projektu FreeDom został wybrany kolor Grey Shadow?

Nie ma na to prostego przepisu, ani prostej odpowiedzi na to pytanie. Podłoga to zarazem baza projektu, jak i odzwierciedlenie osobowości i stylu wnętrza. Jak już mówiłam, FreeDom wymyka się definicjom i nie daje się zaszufladkować, a kolor Grey Shadow to właśnie taki kolor: intrygujący i ponadczasowy.

Do jakich wnętrz najbardziej pasuje jodełka francuska?

Jodełka francuska odnajdzie się w każdym wnętrzu. Wnętrze nowoczesne nabierze dzięki niej elegancji, pomieszczeniom zaprojektowanym w stylu industrialny doda wyrazistości, a w jeszcze innych przypadkach może sprawić, że wnętrza będą lżejsze w odbiorze lub nabiorą zdecydowanego charakteru i szlachetności. Jodełka francuska genialnie wpisuje się w różne style i projekty, każdemu dając coś innego. 

Co było najtrudniejsze do zrealizowania w tym projekcie?

Hmm... Jakkolwiek by to nie zabrzmiało - nie było żadnych trudności! To jeden z tych projektów, w których wszystko gra, od samego początku, do samego końca. Otwartość oraz świetny kontakt i pełne porozumienie z Inwestorką to klucz do sukcesu. 

Dziękujemy za rozmowę. 

 

Projekt: Design by Weronika Vprojekt, Foto: MJ Studio

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.