04.02.2021

Dom na Mazurach - Chevron 45 Pure Forest oraz Deska Podlogowa Pure Forest

Dom na Mazurach? Marzenie wielu osób, szukających bezpiecznej przystani, w której mogą skutecznie odciąć się od zgiełku współczesnego świata, nadmiaru obowiązków zawodowych i natłoku informacji, którymi bombardują nas codziennie media. Znaleźliśmy takie miejsce!

To niesamowity projekt: dom położony na jednym z mazurskich półwyspów, harmonijnie wpisujący się w naturalne otoczenie spokojnego jeziora i dającego wytchnienie lasu. Dzięki uprzejmości inwestorów, udało nam się zajrzeć do inspirujących wnętrz tej eleganckiej, mazurskiej rezydencji...

Skąd pomysł na dom na Mazurach?

Pomysł na dom na Mazurach powstał w wyniku zderzenia potrzeb Inwestorów z aktualną sytuacją w Polsce i na świecie, pandemią Covid-19 oraz mnóstwem ograniczeń związanych ze swobodnym podróżowaniem oraz niemożnością korzystania z klasycznych form odpoczynku i rekreacji. Prywatny dom w pięknym miejscu, z dala od innych zabudowań, z własną przestrzenią wokół nieruchomości i nieograniczonym dostępem do wód jednego z mazurskich jezior to gwarancja bezpiecznej inwestycji, w ramach której powstało... miejsce z dala od wszelkich obostrzeń. 

Aranżacja wnętrz inspirowana surową naturą i minimalizmem

Główną inspiracją dla wnętrz domu na Mazurach była otaczająca go natura - surowa, w sporej części nietknięta ludzką ręką, emanująca spokojem i ponadczasową siłą przyrody. Wewnątrz rezydencji na pierwszy plan wysuwa się solidne, dębowe drewno, które doskonale dopełniają naturalne tekstylia oraz mocna stal, beton i kamień. No maksymalnie nowoczesna odsłona klasycznej, letniej rezydencji, która jeszcze kilkanaście lat temu kojarzyła się nam głównie z boazerią! W minimalistycznych, eleganckich i niezwykle funkcjonalnych wnętrzach panuje harmonia, ład i logistyczny porządek, które sprzyjają lepszemu wypoczynkowi i umożliwiają pełną regenerację przeciążonym zmysłom.  

Styl industrialny w eleganckim wydaniu

Inwestorzy wykreowali wnętrza, w których chcieli po prostu dobrze się czuć i skutecznie odpoczywać. Intuicja podpowiedziała im styl industrialny, który zdefiniowali na własny użytek, jako połączenie solidnych materiałów, dobór konkretnych kolorów (z palety barw ograniczonej do kolorów drewna, szarości i czerni oraz bieli) oraz wyeksponowanie elementów konstrukcyjnych (stalowe i drewniane belki sufitowe). Efekt? Niezwykle eleganckie, przyjemne dla oka wnętrza, będące najlepszym dowodem na to, że mniej naprawdę znaczy więcej!

Spokojna gra kolorów: drewno, szarości i czerń

Chcąc dać odpocząć zmysłom i stworzyć przestrzeń, w której obciążony nadmiarem bodźców umysł i zmęczone ciało mogą znaleźć ukojenie - Inwestorzy postawili na maksymalnie stonowaną kolorystykę we wnętrzach domu.

Pierwszoplanową rolę powierzono dębowemu drewnu, które pojawiło się nie tylko na podłodze, ale również na ścianach. Ponadprzeciętna elegancja wzoru jodełki francuskiej (Chevron 45), w surowym wybarwieniu Pure Forest pozwoliła stworzyć neutralną bazę dla miękkich mebli wypoczynkowych w jasnoszarym kolorze oraz designerskich, tapicerowanych ciemniejszą, szarą tkaniną, mebli jadalnianych.

Zadaniem czarnych elementów, zarówno wyposażenia, jak i elementów konstrukcyjnych (belek sufitowych, konstrukcji schodów) było podkreślenie koloru drewna i wprowadzenia przyciągającego oko (ale nie przytłaczającego!) kontrastu. 

Beż pojawiający się na ścianach oraz w miękkich, naturalnych tkaninach zasłonowych, a także w majestatycznych, suszonych trawach pampasowych delikatnie tonują czerń, dodając wnętrzom delikatności. Biel pojawiająca się między drewnianymi belkami sufitowymi oraz jako kolor oświetlenia - subtelne rozjaśnia wnętrza. 

Wygodne meble i funkcjonalnie zaplanowana przestrzeń

Dom, który ma być miejscem odpoczynku powinien być wygodny i... łatwy w obsłudze. W tym projekcie wygodna i funkcjonalność pięknie (dosłownie!) się ze sobą łączą. Spory stół jadalniany i dużo miejsc siedzących wokół stołu (zarówno krzeseł, jak i nowoczesnej, narożnej sofy na smukłych nogach) umożliwiają bezproblemowe przyjmowanie gości. Kuchnia połączona jest z jadalnią blatem roboczym, przy którym można przygotowywać posiłki i podawać je bezpośrednio na stół. 

Przytulny kącik wypoczynkowo - telewizyjny, z wygodnymi kanapami to miejsce, w którym zrelaksujemy się w gronie najbliższych. Wszystkie meble w strefie jadalnianej i wypoczynkowej mają wyższe nogi, dzięki czemu dokładne sprzątanie jest maksymalnie łatwe. 

Ogromny atutem domku jest również centralnie usytuowany kominek, z trójstronną szybą, który w chłodniejsze dni lub wieczory może skutecznie dogrzewać trzy strefy równocześnie: kuchnię, jadalnię i salon. 

Chevron 45 Pure Forest - ponadczasowa baza projektu

Drewno, które odgrywa tak ważną rolę w tym projekcie to dąb szypułkowy - twardy, wyrazisty i ponadczasowy. Do wykończenia podłóg Inwestorzy wybrali podłogę Premium Kaczkan Chevron 45, czyli elegancką jodełkę francuską. Ten rodzaj wzoru dodał wnętrzom lekkości i dynamiki, dzięki którym duża ilość drewna nie przytłacza, a raczej wysmukla i dodaje klasy pomieszczeniom. Kolor? Pure Forest był zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem dla tego domu! Unikatowa podłoga w optyce surowego drewna idealnie wpisała się w klimat całej aranżacji, harmonijnie nawiązując do otaczającej nieruchomość przyrody. Supermatowa powierzchnia lakierowanych desek jest ponadto łatwa do utrzymania w czystości i prezentuje się nienagannie przez wiele lat nawet bardzo intensywnego użytkowania i... odpoczywania.
 
zdjęcia: Fotomohito

 

Ta strona używa cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.